155 ezer LEGO kockából épül meg Munkácsy Mihály világhírű alkotása Debrecenben

Ez év november 11-től egészen december 13-ig több debreceni általános iskola diákja és az érdeklődő családok LEGO kockákból építik meg Munkácsy Mihály Ecce Homo című festményének parafrázisát, írta meg a dehir.hu.

Az eddigi legnagyobb, több mint százhatvanötezer LEGO-kockából felépített alkotás egyszerre mutatja meg a játékos tanulás erejét és a közösségi összefogás értékét. A projekt azt is példázza, hogyan lehet kreatív módon megszólítani a gyerekeket, és felkelteni érdeklődésüket a múzeumok, illetve a művészetek világa iránt.

Az egyedülálló kezdeményezés a Déri Múzeum, a nyíregyházi LEGO Manufacturing Kft., a Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Technikum és Kollégium tekerd! csoportjának – köztük hátrányos helyzetű fiataloknak –, a Debreceni Tankerületi Központnak, a Nyíregyházi Szakképzési Centrumnak, valamint debreceni diákok  együttműködésével valósul meg. A résztvevők között hallássérült és beszédzavarral küzdő gyermekek is vannak.

A LEGO-közösségi kaland november 11-én indult a Debreceni Vénkerti Általános Iskolában, majd 14-én a Debreceni Benedek Elek Általános Iskolában, 21-én pedig délelőtt a Debreceni Dózsa György, délután pedig a Debreceni Fazekas Mihály Általános Iskolában folytatódott. Az iskolai helyszíneken a Wesselényi Technikum tekerd! csoportja által kidolgozott módszer szerint a résztvevők kisméretű szín- és tónustérképek alapján rakták ki a képegységeket, amelyeket a szakmai csapat fiataljai rögzítettek a táblákon.

A közös építést december 12–13-án a Déri Múzeum Dísztermében fejezik be. A nyolc panelből álló alkotást szombat délután sajtónyilvános program keretében helyezik el a múzeum Kupolatermében.

A sokszereplős együttműködés alapja a LEGO Csoport és a Déri Múzeum múzeumpedagógiai programja, amely a játékon keresztül történő tanulást, a kézzelfogható felfedezést és a csapatmunkát helyezi előtérbe. A résztvevő diákok nemcsak művészettörténeti összefüggéseket ismerhetnek meg, hanem rendszerszemléletüket és közösségi készségeiket is fejleszti a program.

A projekt elsősorban a közösségépítésről szól, amely oktatási, kulturális és szociális szempontból egyaránt jelentős. A kezdeményezés azt is megmutatja, hogyan lehet közel vinni a gyerekekhez a múzeumokat és a művészeteket.

A festmény parafrázisa a tervek szerint 2026. január végéig lesz megtekinthető.

A LEGO népszerű játék, sok minden készíthető belőle, például életnagyságú villamos is.

Kapcsolódó
Legóból építették meg a világörökségi falut
Hollókő, az élő falu mindig megújul – most éppen miniatűrben.

The post 155 ezer LEGO kockából épül meg Munkácsy Mihály világhírű alkotása Debrecenben first appeared on Sokszínű vidék.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed