Friss Hirek

A nap képe lett a NASA-nal a magyar fotós alkotása

A NASA-nál régóta hagyomány, hogy minden nap más-más képpel, illetve az adott felvétel rövid leírásával mutassák meg univerzumunk szépségét. A kiválasztott felvételek az űrhivatal munkatársai által üzemeltetett APOD (Astronomy Picture of the Day) felületén jelennek meg, korábban több magyar asztrofotós képe is feltűnt az oldalon.

2024. november 4-én Fényes Lóránd felvételét választották a nap képének.

Fotói közül korábban több is felkerült az APOD-ra, ezúttal a Nagy Orion-ködről készült 2023-as felvételét választották ki.

<!– [if IE 9]><![endif]–><!– [if IE 9]><![endif]–>

Forrás: Fényes Lóránd

Mint Fényes Lóránd saját oldalán írja: az Orion-köd a nagyobb, csillagközi molekulafelhő, amely az 1500 fényévre fekvő Orion-komplexum része. A hidrogénben gazdag nebula csillagközi gázból és porból áll, legfényesebb része az Orion csillagképben puszta szemmel is látható Nagy Orion-köd.

Fényes Lóránd 2022 decemberében kezdte el figyelni az objektumot, majd 2023 januárjában új mono kamerájával részletesebb felvételt is készített. A képfeldolgozás folyamatáról rövid videót is létrehozott.

Fényes Lóránd munkásságát a National Geographic magazin magyarországi online kiadásának olvasói is ismerhetik. Képei rendszeresen megjelennek az önök küldték és a nap képe rovatban, októberben pedig az ő felvételét választottuk a hónap asztrofotójának.

The post A nap képe lett a NASA-nal a magyar fotós alkotása first appeared on National Geographic.


Exit mobile version