Friss Hirek

Csodálatos fotókon láthatjuk a Naprendszer legrejtélyesebb bolygóját

Fantasztikus fotókat készített a Merkúr felszínéről a BepiColombo űrszonda, amely január 8-án hatodik és egyben utolsó alkalommal közelítette meg a bolygót. Amint az Európai Űrügynökség (ESA) közleményéből kiderül, az eszköz ennek a manővernek köszönhetően 2026 végén pályára áll a planéta körül.

A művelet során a szonda 295 kilométeres közelségbe került a Merkúr felszínéhez, és megpillantotta az északi sark hatalmas krátereit is. A Prokofjev, Kandinszkij, Tolkien és Gordimer nevű kráterek mélyére örökké tartó árnyék vetül, ami miatt a Naprendszer leghidegebb helyei közé tartoznak.  Egyes bizonyítékok arra mutatnak, hogy akár fagyott víz is lehet ezekben a sötét medrekben.

ESA / BepiColombo / MTM

A Merkúrral kapcsolatban az az egyik legnagyobb kérdés, hogy valóban található-e rajta víz, többek között ennek kiderítése is lesz a BepiColombo feladata, miután pályára áll.

A szakértők emlékeztettek rá, hogy a mostani fekete-fehér fotók hiába a legjobbak, amiket a BepiColombo eddig készített, közelében sincsenek azoknak, amelyeket bolygó körüli pályára állása után fog készülni. Fő megfigyelőkamerája ugyanis csak azután lép majd működésbe, és a mostaninál sokkal nagyobb felbontású fényképeket alkot majd.

A kutatók azt is elárulták, hogy a BepiColombo missziója mindössze a harmadik küldetés valaha, amely a Merkúrt vette célba, emiatt ez számít Naprendszerünk legkevésbé feltérképezett, és legrejtélyesebb bolygójának. Ennek oka, hogy meglehetősen nehéz eljutni a Naphoz igencsak közel keringő égitesthez.

Kapcsolódó
Páratlan fotók készültek a Naprendszer legrejtélyesebb bolygójáról
A japán-európai űrszonda negyedszer haladt el az égitest mellett.

The post Csodálatos fotókon láthatjuk a Naprendszer legrejtélyesebb bolygóját first appeared on 24.hu.


Exit mobile version