Friss Hirek

Egykori náci gyűjtőtáborban rendeztek holokausztról szóló képregény-kiállítást Belgiumban

A második világháborús német megszállás idején a nácik gyűjtőtáboraként működő belgiumi Dossin laktanyába érkezett az Elképzelni az elképzelhetetlent (Het Onvoorstelbare Verbeeld) című, a holokausztról szóló képregény-kiállítás – jelentette pénteken a Belga hírügynökség a szervezőket is megszólaltatva.

Az egykori kaszárnyában ma múzeum és holokausztközpont kapott helyet, amelynek vezetője, Tomas Baum elmondta, hogy a kezdeményezéssel szélesebb tömegeket kívánnak megszólítani annak érdekében, hogy elgondolkozzanak a történelmen, s ezáltal tudatosabb állampolgárokká váljanak. „A képregény az az erőteljes médium, amely hídként kötheti össze a modern világ fiataljait a Dossin laktanya történeteivel” – jelentette ki. A képregényekben tíz kortárs holland, német és belga művész ábrázol saját szemszögből egy-egy történetet a Dossin laktanya, a németországi Neuengamme koncentrációs tábor és a hollandiai Westerbork gyűjtőtábor kontextusában. A kiállításon a rajzokhoz szakértők vagy túlélők által rendelkezésre bocsátott korabeli tárgyakat, valamint audivoizuális kiegészítéseket is mellékelnek. Az alkotás alapja egy amerikai archívumban talált, 80 éve készült képregény. A rajzok készítője, August M. Froehlich azt ábrázolta, mi történik az emberekkel, miután megérkeztek a táborokba, és a képregényt eredetileg 1945 elején publikálták, amikor e táborok még működtek. A vándorló kiállítás – amelynek korábban Westerbork adott helyet – december 15-ig látogatható ingyenesen Belgiumban. Ezt követően az érdeklődők Neuengamme egykori gyűjtőtáborában találkozhatnak vele.

The post Egykori náci gyűjtőtáborban rendeztek holokausztról szóló képregény-kiállítást Belgiumban first appeared on 24.hu.


Exit mobile version