Elszakadt a Németországot Finnországgal összekötő optikai kábel

Nem működik a Finnországot és Németországot a tengerfenéken összekötő kommunikációs optikai kábel – írta meg a Guardian. A kábelt valószínűleg külső erő szakította meg – közölte a finn állam által ellenőrzött Cinia kiberbiztonsági és távközlési hálózati vállalat.

A Helsinkit és a németországi Rostock kikötőjét a Balti-tengeren keresztül összekötő, 1200 kilométeren futó C-Lion1 kábel nem sokkal hajnali 2 óra után hibásodott meg – közölte a vállalat. A hirtelen meghibásodás arra enged következtetni, hogy a kábelt egy külső erő teljesen megszakította, bár a fizikai vizsgálatot még nem végezték – mondta Ari-Jussi Knaapila, a Cinia vezérigazgatója sajtótájékoztatóján.

A kár a svédországi Öland sziget déli csücskének közelében keletkezett. A helyreállítás öt-tizenöt napig tarthat.

A német és a finn külügyminisztérium egy közös nyilatkozatban aggasztónak nevezte a történteket.

Az a tény, hogy egy ilyen incidens azonnal felveti a szándékos rongálás gyanúját, nagyon beszédes korunk ingatag helyzetéről

– idézte az MTI a közös  nyilatkozatot, amely a történtek alapos kivizsgálását helyezte kilátásba.

„Európai biztonságunkat nemcsak Oroszország Ukrajna elleni agressziója fenyegeti, de rosszindulatú szereplők hibrid hadviselése is” – olvasható a nyilatkozatban, mely szerint a létfontosságú közös infrastruktúrák védelme döntő jelentőségű a biztonság és társadalmak ellenállóképessége szempontjából.

Az egyelőre nem derült ki, hogy mi okozta az optikai kábel hibáját. Tavaly egy hasonló eset során tenger alatti gázvezeték és több, a Balti-tenger fenekén futó távközlési kábel sérült meg súlyosan. Az akkori károkért az esetet vizsgáló finn rendőrség egy kínai konténerszállító hajót nevezett meg lehetséges felelősként, de azt nem közölték, hogy a károkozást véletlennek vagy szándékosnak értékelték-e.

The post Elszakadt a Németországot Finnországgal összekötő optikai kábel first appeared on 24.hu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed