Középkori kincshalomra bukkantak egy építkezés munkásai Indiában – írja a Heritage Daily. A beszámolók szerint a dolgozók egymás között akarták elosztani az értékes leleteket, de a felfedezésnek hamar elterjedt a híre, így az építési területet ellepték a kincsvadászok. Ez már a hatóságok figyelmét is felkeltette, akik elkobozták a kincseket és értesítették a helyi régészeti osztályt.
Ez a muszlim állam 1526 és 1857 között állt fenn, határai, fénykorában, a mai Afganisztán északi részétől egészen India déli vidékeiig nyúltak. A birodalmat Bábur alapította, aki anyai ágon Dzsingisz kán, apai ágon pedig Timur Lenk leszármazottja volt.
Némelyik érmén perzsa nyelven írt feliratok díszelegnek, amelyek Sáh Dzsahán mogul uralkodóra tesznek utalást. Sáh Dzsahán a Mogul Birodalom ötödik sahja volt, aki 1628 és 1658 között uralkodott. Másik pénzeken pedig Mohamed Sáh, a 13. mogul sah neve szerepel, akinek országlása 1719 és 1748 között állt fenn.
A hatóságok elmondása szerint a leleteket egyelőre még nem vizsgálták meg régészek. Ameddig a szakemberek magukhoz nem veszik a tárgyakat, addig a fatehpuri rendőrkapitányságon őrzik azokat.
The post Értékes kincsekre bukkantak egy építkezés dolgozói first appeared on 24.hu.