Friss Hirek

Ez nem véletlen: A 10 top lövöldözős játékból 9 rendelkezik Reflex támogatással

Az NVIDIA neve a legtöbbek számára a grafikus kártyák piacáról lehet ismerős, melyek kapcsán az elmúlt években a szoftveres oldal is igencsak előtérbe került, hiszen a DLSS megjelenésével már nem csupán hardverről, hanem egy komplex megoldásról beszélhetünk.

Ha döntés előtt álltok, hogy a piros vagy a zöld oldal megoldásai közül kerüljön ki az új grafikus kártyátok, akkor remélhetőleg ez egy hasznos iromány lesz számotokra. Ez hatványozottan igaz, ha főként népszerű Esport címekkel vagy úgy általában shooter-jellegű játékkal játszotok. Az alábbiakban ugyanis az NVIDIA Reflex technológiáját és a hozzá tökéletesen illő hardver-összeállítást nézzük meg.

A 2020 szeptemberi debütálása óta az NVIDIA Reflex több mint 130 játékban csökkentette a számítógépek késleltetését, és a GeForce-játékosok több mint 90%-a engedélyezte a Reflexet. A 10 legjobb kompetitív lövöldözős játék közül 9 rendelkezik Reflex-támogatással, a megannyi kooperatív és egyjátékos játék mellett. Csak 2023-ban a GeForce játékosok több mint 10 milliárd órát játszottak kedvenc játékaikkal, a Reflex innovatív PC-késleltetéscsökkentő technológiájának köszönhetően megnövekedett reakciókészséggel. Az tehát biztos, hogy kevesebb, mint 5 év alatt egy elismert, támogatott és népszerű megoldássá nőtte ki magát.

De mi is az az NVIDIA Reflex?

Nagyon leegyszerűsítve a célja nem más, mint a hardveres bevitel és az arra tett reakció közötti idő abszolút minimalizálása. A különféle hardverekből álló „rendszer” késleltetési idejének optimalizálására és mérésére kifejlesztett Reflex gyorsabb célmeghatározást, gyorsabb reakcióidőt és a legjobb célzási pontosságot biztosítja a versenyszerű játékokhoz. Az NVIDIA Reflex dinamikusan csökkenti a rendszer késleltetését a GPU- és játékoptimalizálás kombinálásával.

Mi kell hozzá?

Természetesen a technológiát támogató hardverekre van szükség ahhoz, hogy az előnyöket élvezhessük. A legelső és legfontosabb, egy kompatibilis NVIDIA grafikus kártya, melyek közül jelenleg az RTX 40-es család közepét ajánlanánk, kezdve a gyárilag emelt órajelű, extrém jól kinőző ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti SUPER-rel. Ha a TUF családban keresgéltek vagy éppen tiszta fehér konfigurációban gondolkodtok, akkor a ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti SUPER OC lehet az ideális választás, ha pedig a pénztárcákat egy kicsit jobban kímélő, mégis kategóriájában az egyik legerősebb megoldásra vágynátok, akkor a nagyoktól sok mindent megöröklő az ASUS Prime GeForce RTX 4070 SUPER OC Edition egy kimondottan jó ajánlat.

A DLSS-hez hasonlóan a Reflex-nél is a grafikus kártya végzi el a munka többségét, de egyedül nem lenne elég, hiszen kompatibilis perifériákra és játékokra is szükség van. Ilyen például a ROG Harpe Ace Extreme egér és a Counter-Strike 2 párosa. Egy könnyű, pontos és kényelmes egér a világ legnépszerűbb Esport játékával tökéletes terep arra, hogy az NVIDIA Reflex technológia bizonyítson.

Azt azonban fontos elmondani, hogy nem csupán a legnépszerűbb Esport játékokban használható ki ez az előny. Számos új AAA játékos is támogatja az NVIDIA Reflex technológiát, melyekben ugyanúgy megkapjuk a gyorsabb reakciót és simább játékélményt. Olyannyira fontos ez az NVIDIA számára, hogy a nemrég megjelenő és már több mint 1 millió példányban megvásárolt S.T.A.L.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl is támogatja. A játék menüjében néhány kattintással engedélyezhető a Reflex, melynek köszönhetően a PC késleltetése akár 45%-kal csökken, tovább javítva a játékélményt és kisegítve a játékosokat a nehéz szituációkban.


Exit mobile version