Friss Hirek

Festői szépségű völgyben épült fel Magyarország első dizájnjurtája

Magyarország rejtett kincse, Farkaskútvölgy egy újabb attrakcióval gazdagodott. Csíkszentmihályi Benjámin építész legújabb munkája egy hazánkban egyedülálló designjurta, mely nemcsak a természet közelségét kínálja, hanem a modern kényelem minden elemét is magába foglalja. A jurtaépítés hagyománya Ázsiában gyökerezik, de Magyarországon is fontos szerepet játszott a nomád életmód idején. Farkaskútvölgy design jurtája tiszteleg a hagyomány előtt, miközben a fenntartható építészet és a design iránt érdeklődők figyelmére is méltán számíthat.

A természet szerelmeseinek paradicsoma

A Cserhát szívében, a világörökség részét képező Hollókőtól mindössze 2 km-re, egy festői szépségű, csendes és vadregényes völgyben található Farkaskútvölgy, ahol a természet és az ember tökéletes harmóniában lehetnek együtt. Az itt található túraútvonalak, erdők és tisztások ideálisak mindazok számára, akik szeretnének feltöltődni és friss levegőt szívni. A téli időszakban a völgy különösen lenyűgöző, a csendes környezet pedig tökéletes helyszínt nyújt kiránduláshoz, meditációhoz, pihenéshez, egy különlegesebb csapatépítéshez vagy akár elvonuláshoz. A völgy eddig sem volt híján a különleges épületeknek.

A 400 nm-es, csillagformát idéző Csillagpajta, a 100 éves rönkökből épült Kárpátház, az ország egyik legkülönlegesebb lombháza, és vagy fél tucatnyi rönkház és jurta mellé most megépült egy design szempontjából is egyedülálló designjurta, melyről alábbi galériánkban találsz fotókat.

A hagyomány és a modernitás találkozása

Farkaskútvölgy designjurtája az egyszerű nomád jurták formavilágát ötvözi a kortárs dizájnnal és kényelemmel. Külső megjelenése a hagyományos jurták világát idézi, de belépve egy harmonikus, lakásszerű, minden részletében átgondolt és ízléses belső tér tárul elénk.
A belső térkialakítás során Csíkszentmihályi Benjámin építész teljes mértékben a körforma esztétikájára épített, és olyan berendezést tervezett, ami ezt a formát erősíti. Hogyha a jurtát felülről néznénk, akkor egy yin-yang jelet látnánk, amit a bútorok és a berendezések adnak ki. Ez az elrendezés a harmónia és az egységesség érzését is erősíti. A természetes anyagok használata, a kabinszerű melegséget sugárzó design és körben a bevilágító ablakok mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a látogatók egyszerre érezzék magukat otthonosan és a természethez közel.

A jurtát talán egy délután alatt terveztem meg, majd 3 hónapot vett igénybe maga a kivitelezés. A bútorzat fekete dió-, kőris- és rózsafa felhasználásával készült. A fekete diófa félkemény fa, de az esztétikája miatt mindenképpen szerettem volna dolgozni vele, mert a másik két keményebb fával nagyon jó kontrasztban van, és eleve elképesztően szép a mintázata

– mesélt az alkotás folyamatáról Benjámin.

A dizájnjurta Farkaskútvölgy harmadik olyan ékköve, melyet Csíkszentmihályi Benjámin tervezett. Egyedi lombháza az egyik legkülönlegesebb lombház az országban. A többszintes építmény belső tere harmonikus és megnyugtató, organikus formáival a természet ölelésében biztosít kényelmet. A felső teraszról nyíló panoráma télen is lenyűgöző, amikor a tájat hófehér takaró borítja.

A Kéz kilátó, amelyet a legtöbben Isten Tenyereként ismernek, Farkaskútvölgy egyik legismertebb látványossága lett, aminek minden kiránduló csodájára jár. A kilátót kizárólag helyben kitermelt faanyagokból építették, akárcsak a Lombház szerkezetét. A különleges kilátóról a látogatók az erdővel borított dombok és a távoli tájak lenyűgöző látványában gyönyörködhetnek.

Kapcsolódó
Odavannak ezért a kis faluért a turisták
Így utazott a magyar ősszel.

The post Festői szépségű völgyben épült fel Magyarország első dizájnjurtája first appeared on Sokszínű vidék.


Exit mobile version