Friss Hirek

Furcsa, kék tengeri lények sodródtak partra

Bizarr megjelenésű, a portugál gályával rokonságban álló telepes medúzák sodródtak partra Észak-Írországban – írja a BBC. A Velella velella néven ismert, élénk kék színű tengeri élőlények vitorlához hasonló szerkezetükkel tudnak mozogni az óceán felszínén.

A közelmúltban a térségben a szelek erősek, az áramlatok pedig változóak voltak, ezért kerültek szárazföldre az állatok. Dr. Jonathan Houghton, a Belfasti Queen’s Egyetem tengerbiológusa szerint a Velella velella nagyban eltér a strandokról jól ismert medúzáktól: apró, 5-8 centiméteres élőlényekről van szó, amelyek a hidraállatok közé tartoznak.

Valójában egy-egy egyed nem egyetlen állat, hanem több, kisebb élőlényből álló kolónia.

A Velella velella jellemzően tavasszal vetődik partra. A jelenséget gyakran felerősítik az Egyesült Államok déli részén és a Karib-térségben kialakuló viharrendszerek, a tömeges partra sodródások általában néhány héttel a viharok elcsendesedése után következnek be.

Bár a planktonnal táplálkozó állatok egyáltalán nem agresszívek, nem ajánlott hozzájuk nyúlni, mivel bőrirritációt okozhatnak. Csípésük ártalmatlan, de kellemetlen.

The post Furcsa, kék tengeri lények sodródtak partra first appeared on 24.hu.


Exit mobile version