Ha én egy magyar bíró vagyok, el sem mentem volna az uniós bírósághoz ebben az ügyben előzetes döntéshozatali eljárásban
– mondta az adásban. A Gazdasági Versenyhivatal elnöke azt állítja, tudható volt, hogy milyen álláspontra helyezkedik az uniós bíróság: nem a fogyasztók javát szolgálóra. Szerinte a kormánynak és a GVH-nak viszont ez a dolga, „a magyar emberek védelme”.
A miniszterelnök javaslatára az államfő által kinevezett versenyhivatali vezető azt is állítja: nem áll összefüggésben a kormány és a Spar vitájával (amellyel kapcsolatban a cég véleménye itt olvasható), hogy a kiskereskedelmi multi egy újabb, úgynevezett utóellenőrzéses vizsgálat alanyaként kerül ismét a versenyhivatal figyelmének fókuszában. Egy másik, a Nemzetgazdasági Minisztérium megkeresésére augusztus végén elindított panaszeljárásban azt is vizsgálni fogják, hogy a konkrétan nevesített kiskereskedelmi cégek
Rigó Csaba Balázs szerint „az azért elgondolkodtató, ha ugyanazokat az adatokat töltik föl mindannyian hajnalban az Árfigyelőbe.”
Az adásban szóba került a tavasszal felbukkant, majd elsüllyedt parlamenti javaslat az alapvető jelentőségű vállalkozások kijelöléséről, amit sokan a piaci szempontból meghatározó cégek elkobzása előkészítésének tartottak. A GVH-elnöktől megtudtuk, hogy nem állt föl az a munkacsoport, amelyik a – szerinte nyugati példákat követő – kormányzati tervek gyakorlati megvalósítását segíthette volna, s amelynek felállítására ő tett javaslatot tavasszal.
A munkában való részvételre a piaci szereplők, szakmai szervezetek is bejelentkeztek, de Rigó szerint akkor lehetne szükség a konzultációs testület megalakulására, ha a javaslat újra napirendre kerülne az Országgyűlésben. Ilyen javaslat ugyanakkor nincs. Ez a puska tehát – szemben a színpadival – lehet, hogy végül nem fog elsülni.
The post GVH-elnök: Hiba volt az uniós bíróság elé vinni a Spar-ügyet first appeared on 24.hu.