A kép az Extrém időjárás-észlelések nevű Facebook-csoporba került ki és a Boon szúrta ki. Valószínű, hogy áttelelő állatról van szó, hiszen a bejegyzés szerint eddig rendszeresen etették a madarat Kistokaj településen.
Jár hozzá a gondozója, eteti minden nap. Eddig visszajárt hozzá, mostanában nem akar…
– írta a poszthoz a kép készítője.
Van neki kirakva étel, minden nap leszáll enni, tehát a gondozója jár hozzá, a minap beszéltem is vele, nem megy haza a gólya, pedig eddig visszajarós volt
– mondta el a Sokszínű Vidék érdeklődésére Harnóczné Bialkó Barbara, aki egy másik képet is megosztott velünk a gólyáról:
A Mályi Madármentő Állomás azt írta Facebook-oldalán, hogy több oka is lehet annak, hogy egy gólya nem repül el teleni, de nagy általánosságban vagy a nem megfelelő kondíció, vagy rosszabb esetben, valamilyen sérülés lehet az oka. Emiatt nem indulnak el az akár 10 ezer kilóméteres útra.
Sokan szokták kérdezni, hogy nem fog-e megfagyni a madár az akár -20, -25 fokos hidegben – folytatódik a poszt. Fáznak, de nem fognak megfagyni. A gólyák nem azért mennek délre, mert fáznak, hanem azért, mert a tavaszi és nyári időszakban található főként rovarból, kisrágcsálókból, hüllőkből, álló táplálékforrás a téli időszakban megszűnik. Ha telelő gólyát látunk a városokban, községekben vagy külterületeken, első körben mindig jelezzük az esetet a helyileg illetékes nemzeti parknak és a helyileg illetékes természetvédelmi felügyelőségnek. Csak akkor kezdjünk meg az etetést, ha egyeztettünk a szakemberekkel, ha kemény fagyok vannak és nem talál táplálékot a gólya!
Az etetésről az alábbi bejegyzésre kattintva olvashatnak résztletesebben:
Egy érdekes cikket írtunk arról tavaly, hogy miért kapott szobrot a nyíllal átlőtt gólya egy hansági faluban, a hazánkban fészkelő legidősebb fehér gólya pedig több mint 20 éves, itt pedig arról írtunk, hogy negyven év után tért vissza gólya a Vértes lábához.
The post Havas háztetőn didergett a kistokaji gólya first appeared on Sokszínű vidék.

