Friss Hirek

Ködös hajnalok álomképeit fotózza az iparváros fölött

Amikor az ember nyugdíjba vonul, több idő jut a hobbijára. Ez történt a Dunaújvárosban élő Nagy Károllyal is, aki 2,5 éve kezdhette meg a pihenés éveit, így még több ideje szabadult fel a fotózás számára. Korábban Károly autódarusként dolgozott, egy 100 tonnás gépet vezetett. Ma, amikor csak teheti a természetben kutatja a számára legizgalmasabb témákat, pillanatokat.

Nagy Károly

A vadon élő állatok között fényképezőgépével igazán otthonosan mozog, de a nagyváros fényei sem hagyják hidegen. Mindez nem a véletlen műve, hiszen korán megismerkedett a fényképezés világával.

Rácalmáson születtem, és már gyermekkoromban érdekelt a fotózás. Édesapám Zorkij4 gépét próbálgattam. Később több filmes géppel is készítettem képeket, még ma is van belőlük néhány darab a szekrény aljában

– mesélt a kezdetekről Károly.

Nagy Károly

Bár viszonylag rövid ideje nyugdíjas, már 12-13 éve elkezdett komolyabban foglalkozni a fotózással. Saját bevallása szerint hobbi szinten fotózik, de folyamatosan képezi magát. Legszívesebben a fotózással kapcsolatos könyveket bújja, szinte mindent elolvas a témában. A Photoshop a nagy kedvence, elvarázsolta a képek szerkesztésének kreatív világa.

Fókuszban az állatok

Nagy Károly természetfotói színes albumként tárják elénk a Magyarországon élő állatfajok színe-javát. Vastag bundás mókus, lakmározó ürge, kócsag és jégmadár egyaránt gyakran felbukkan a képeken. Képei változatos formákkal és színekkel mesélnek hazánk hihetetlenül gazdag élővilágáról.

Régebben a tájképek fotózásával kezdtem, de ma már az állatok, azon belül is a madarak a legérdekesebbek számomra. Nagyon szeretem a természetet, az élővilágot, a vizek közelségét. Különösebb terveim nincsenek 67 évesen, de szeretném sokáig megőrizni az egészségemet, és sokat tartózkodni a szabadban, kint a természetben

– fogalmazott a hobbifotós.

Nagy Károly

Ködös hajnalok és éjszakák

Nagy Károly három éve vásárolt egy komolyabb drónt, ezzel még látványosabb képeket készíthet. A fotós nagyon szereti a drónnal készült képeket, leginkább a fény-árnyék játéka, a felkelő nap felhőn áttörő sugarai izgatják. Mindez csak fokozódik, ha köd üli meg Dunaújvárost és a környékét.

Az iparváros magasba nyúló kéményeivel misztikus ruhába burkolódzik azokban a percekben.

Erőteljes hatást kölcsönöz a látványnak a kéményekből kitörő gőz, a pára. Így ősszel és télen, amikor nagyjából fagypont körül alakul a hőmérséklet, nagyon látványos az egész. A drónfotózás egyébként hasonlít a rendes fotózáshoz, különösebb trükk nincs benne. Mégis, nagy előny, ha van fotós múltad, mivel hasonló a szerkezet beállítása, mint a hagyományos fényképezőgépeké

– magyarázta a természetbarát.

Nagy Károly azt is elárulta, hogy nem automata módban dolgozik, hanem manuálisan állít be mindent a gépen. Az a tapasztalata, hogy így lehet egy fényképezőgépből a maximumot kihozni, de természetesen ismerni kell a drón „törvényeket”, szabályokat, és azokat is be kell tartani.

A Sokszínű vidék számos alkalommal írt már különös fotótémákról, az Urbex fotósok például az elhagyatott épületek és szellemvárosok képes krónikásai. Egyik kollégánk pedig, Károlyhoz hasonlóan a madarak világában találja meg legkedvesebb témáit.

Kapcsolódó
Templomok megmentésében segít filmjeivel a nagyvejkei drónpilóta
Színes terepasztalt, miniatűr makettek világát idézik Szentes Gábor drónpilóta megkapó szépségű felvételei. Mentené, ami menthető.

The post Ködös hajnalok álomképeit fotózza az iparváros fölött first appeared on Sokszínű vidék.


Exit mobile version