Friss Hirek

Különleges módszerrel vadászik madarunk

Az idei év bővelkedik örömökben, ami a kertünkben költő madárfajokat illeti. Most nem beszélek azokról a még nem felfedezett fészkekről, amelyek a lombhullás után kerülnek majd a szemem elé.

Forrás: Ifj. Vasuta Gábor

A szürke légykapó (Muscicapa striata) az egyik legkedvesebb madárfajom, nagyon érdekes és egyedülálló a vadászati módszere.

A lombok között lévő száraz ágon vagy egyéb, erre alkalmas helyen várja a feléje repülő rovart, és azt a levegőbe emelkedve kapja el, ekkor gyakran a két csőrkáva összecsapódását is hallani.

Sok esetben az őrhelyéről kecses mozdulattal felreppenő madár rövid távon üldözőbe is veszi a repülő rovarzsákmányát. Ő a légykapás mestere.

Forrás: Ifj. Vasuta Gábor

Rovarokkal, legyekkel táplálkozik. Vonuló madarunk, amely április közepén érkezik haza, és szeptember végéig időzik nálunk.

Történt idén, hogy a tavalyi fészek eltávolítása után újra elfoglalta azt a kis dúcetetőt, amely a kertünk egy kis szegletében lelhető fel. Nagy öröm ért, mikor a pár elkezdett idén is építkezni.

Forrás: Ifj. Vasuta Gábor

Az ember által átalakított környezethez jól alkalmazkodik. A fészke növényi szálakból épül, állati szőrrel és mohával béleli puhára.

Világos, zöldesszürkés alapú, sötéten pettyezett tojásait a pár két hét alatt költi ki. Fiókáik két hetet maradnak a fészekben, kirepülésük után még a környéken időznek, erről az eleségkérő hangjuk alapján szerezhetünk tanúbizonyosságot.

Forrás: Ifj. Vasuta Gábor

A nálunk fészket rakó, etető pár megszokta a jövést-menést, és mit sem zavartatva maguk nevelték fel a fészekaljnyi fiókát. Magyarországon védett madárfaj, a természetvédelmi értéke 50 ezer forint.

The post Különleges módszerrel vadászik madarunk first appeared on National Geographic.


Exit mobile version