Friss Hirek

Nagyszerű hírt kapott, majd simán nyert az ETO a női kézilabda BL-ben

Öt játékosának hiánya eleinte nem látszott a vendégcsapat teljesítményén, stabil védekezéssel tartotta magukat, de egy 3-0-s sorozattal a 18. percben ellépett az ETO (8-5).

A vendégeket irányító felvidéki Hlavaty Tamás – a győriek korábbi másodedzője – időt kért, de ezzel sem tudta megakadályozni, hogy tovább növekedjen a különbség (12-6). Az ugyancsak volt győri Silje Solberg védéseire alapozva a Vipers egy hármas gólsorozattal felzárkózott az első félidő hajrájában, ennek ellenére a szünetben a magabiztosabban kézilabdázó, kevesebbet hibázó hazaiak megnyugtató előnyben voltak (14-9).

A szünetben Michael Brehme, az Audi Hungária vezérigazgatóságának elnöke a pályán bejelentette, hogy újabb három évvel meghosszabbították a klub főtámogatói szerződését, ami 2006 óta él.

A második felvonás elején már hét volt közte, és bár ezt egy 4-1-es sorozattal ismét csökkentette a Vipers remek első sora, a hazaiak idénybeli harmadik sikere nem forgott veszélyben. Továbbra is Solberg volt a mezőny egyik legjobbja, de a túloldalon Emilie Hövden négyszer is betalált, az utolsó kilenc percben csak ő szerzett gólt győri színekben.

Hövden végül hattal zárt, Dione Housheer négy gólt lőtt, Sandra Toft 16 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Carin Strömberg hat, Tuva Ulsaker Höve négy találattal, Silje Solberg 16 védéssel zárt.