Friss Hirek

Rejtélyes arcot találtak egy ókori kőfalon

Titokzatos kőarcot találtak Ptolemais ősi városban, egy ciszterna falán – írja a Heritage Daily. Az érdekességet a Varsói Egyetem kutatói fedezték fel, miközben egy előkelő ember villájának maradványait tárták fel.

Ptolemaist feltehetőleg III. Ptolemaiosz fáraó alapította valamikor Krisztus előtt 246 és 221 között a Földközi-tenger partján, a mai Líbia területén. A kikötővárost Krisztus előtt 96-ban elfoglalták a rómaiak, ekkor a Kréta és Cyrenaica nevű provincia része lett.

A város romjai között a régészek egy fényűző villa maradványaira bukkantak, amelynek oszlopsorral körbevett belső udvara és mozaikpadlóval díszített szobái voltak. Az épületet fejlett vízvezeték-rendszerrel is ellátták, amely két föld alatti ciszternába gyűjtötte az esővizet.

A szakértők az egyik ciszterna vizsgálata közben lettek figyelmesek egy furcsaságra: falára malterből emberi arcot formáztak.

Azt egyelőre nem tudni, hogy az arc mi célból került a víztározó falára, a kutatók ugyanakkor megjegyzik: az alkotás hasonlít a közeli Slonta városában látható arcokra.

Kapcsolódó
Lefejezték, majd terroristák elől rejtegették az ősi szobrot
Végre jó helye lehet a hányattatott sorsú leletnek.

The post Rejtélyes arcot találtak egy ókori kőfalon first appeared on 24.hu.


Exit mobile version