Ugyan már évtizedek óta nem lehet fizetni vele, mégis a gyűjtők olykor egy kisebb vagyont adnak egy-egy ritka pénzért. Van olyan 10 filléres, amely akár százezer forintot is érhet, írta a Promotions.
A forgalomból évtizedekkel ezelőtt kivont fillérek mind a mai napig milliós számban megtalálhatóak a lakosságnál, azonban nagy többségük szinte teljesen értéktelen, gyakorlatilag csupán eszmei értékük van.
A forint bevezetésének évétől, 1946-ól négy éven keresztül alumínium-bronz ötvözetből készültek a 10 filléresek, de 1950-től már csak alumíniumból verték őket. Kiemelték, hogy 1950-ben a Magyar Állami Váltópénz körirat helyett a Magyar Népköztársaság körirat került az érmékre. A Magyar Állami Váltópénz köriratos érmét utánverte a pénzverő, emiatt nem összekeverendő a két különböző érme.
Ez volt a legtovább forgalomban, 1997-ig lehetett fizetni vele, de már korábban megkezdték a kivonását, a többségük pedig elhasználódott, és alig néhány hibátlan darab maradt meg. Mivel a Magyar Pénzverő boltjában sem árulták, ezért az úgynevezett „verdefényes” állapotú példányok akár 100 ezer forintot is megérnek a gyűjtők számára.
Világszerte rengetegen gyűjtenek papírpénzeket és érméket is egyaránt, aki pedig kifog egy-egy ritka példányt, annak komoly összeg ütheti a markát. Nemrégiben számoltunk be róla, hogy több tízezret érhet az egyik ötvenforintos érme.
The post Százezer forintot is érhet ez a 10 filléres first appeared on Sokszínű vidék.