Friss Hirek

Több mint száz ritka krokodiltojást találtak Kambodzsában

A kambodzsai hatóságok bejelentették: a ritka sziámi krokodil 106 tojását találták meg az ország nyugati részén egy természetvédelmi területen – számol be az MTI az AP-re hivatkozva. A szakértők szerint az elmúlt 20 év legnagyobb felfedezése.

Helyi természetvédők májusban bukkantak a tojásokra a Kardamom Nemzeti Parkban. 60 tojásból június végén ki is keltek a kiskrokodilok.

A felfedezés arra utal, hogy a terület a ritka faj fontos élőhelye lehet, és a populáció szaporodása reményt adhat az állat fennmaradására.

Délkelet-Ázsiában egykor rengeteg sziámi krokodil élt, de a faj jelenleg súlyosan veszélyeztetettként szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) vörös listáján. A populációt az 1990-es évekre majdnem kipusztította az orvvadászat, az élőhelyek elvesztése és a más krokodilfajokkal való keveredés.

A kambodzsai környezetvédelmi minisztérium dolgozik a faj megőrzésén és élőhelyeinek helyreállításán. „A sziámi krokodil az ökoszisztéma fontos szereplője, és az öt fészekből kikelt 60 tojás is azt igazolja, hogy a Kardamom Nemzeti Park biztonságos és alkalmas élőhely a faj számára” – mondta Eang Szophalleth miniszter.

A becslések alapján már csak mintegy ezer példány élhet a természetben, közülük több mint 300 Kambodzsában. A sziámi krokodil édesvizekhez kötődik, főleg a lassú mozgású folyókat és állóvizeket kedveli. A legnagyobb hímek 4 méteres hosszúságúra is megnőhetnek, de ritka a 3 méternél hosszabb példány.

The post Több mint száz ritka krokodiltojást találtak Kambodzsában first appeared on National Geographic.


Exit mobile version