Az angol futballon belüli hatalmi struktúrák átalakultak. Régen a menedzsereket piedesztálra emelték, szobrokat állítottak nekik, korszakalkotók voltak – gondoljunk csak Wengerre, Sir Alexre vagy Shanklyre. A legutóbbi tíz menesztett Premier League-menedzser, átlagosan 722 napot töltött a posztján, azaz kevesebb mint két évet. Ennek kapcsán beszéltünk a jelenség idődimenziójáról, a generalisták kontra specialisták szembeállításról, a vezetőedzők csereszabatosságáról, valamint a közeg szerepének fontossága kapcsán Kulcsár Krisztián, egykori NOB-elnök példája is előkerült.
Szűcs Kornél a világ legerősebb másodosztályában szereplő Plymouth-hoz szerződött Kecskemétről. A fiatal hátvéd DVTK-nevelésként Miskolcon nem kellett, ingyen távozott tavaly nyáron Kecskemétre, ahol Szabó Istvánék meglátták benne a potenciált. A hozzáértés jutalma pedig egy klubrekordot jelentő átigazolási díj lett. Szűcsöt ugyan a piros-fehér szíve Miskolcon tartotta volna, ám a menedzsmentje az acélvárosi helyzetet felmérve a váltás mellett érvelt, majd később az Angliába szerződést követően azt nyilatkozták, hogy másfél-két év “eltűnt” a hátvéd pályafutásából, és hogy ideális körülmények között ez a váltás jóval korábban is összejöhetett volna neki.
A miskolci születésű hátvéd átigazolása kapcsán beszéltünk identitásnélküliségről és konstans pánikról, arról, hogy mit csinálnak jól Kecskeméten, valamint arról, hogy lesz-e/volt-e a hibáknak következménye Miskolcon, és hogy vajon mire kapja az akadémiáért járó támogatást a Diósgyőr, ha saját nevelésű játékosok helyett külföldiekkel van tele a kezdő.
Az Eb után itt az újabb lehetőség arra, hogy velünk játszatok. A hétvégén indul a Premier League új szezonja, amire mi is készülünk egy zicceres fantasy ligával. Csatlakozni a regisztrációt követően a rnx3lw kóddal, vagy a hivatkozásra kattintva tudtok.
The post Vajon mire kapja az akadémiáért járó támogatást a Diósgyőr, ha saját nevelésű játékosok helyett külföldiekkel van tele a kezdő first appeared on 24.hu.