Friss Hirek

Zöld Város Díjat nyert a hódmezővásárhelyi Rotary sétány

Rangos elismerésben részesült a hódmezővásárhelyi Rotary sétány – írta a Hódpress.

Innováció, kreativitás és fenntarthatóság jellemzi a Rotary sétányt, amelyet az Európa Zöld Város Díjat odaítélő magyarországi zsűri a második legjobbnak értékelt idén. A kitüntetés a Több Zöld Várost Európának című kampány része. Minden évben felhívják a figyelmet 13 kiemelkedő európai városi zöldítést megvalósító projektre, amelyek optimálisan használják a zöld infrastruktúra előnyét és hozzáadott értékét a környezetükben.

A Magyar Díszkertészek Szakmaközi Szervezete írta ki az Európa Zöld Városa díjára a magyarországi fordulót, ahonnan az első helyezett a nemzetközi zsűri elé jutott tovább. A második helyen a hódmezővásárhelyi Rotary sétány végzett, amely a Rotary Klub támogatásával jöhetett létre.

Egy budapesti, egy kilométer hosszú évelő biodiverz ágyás lett a harmadik helyezett, amely a Rotary sétányhoz hasonlóan szintén a hódmezővásárhelyi Vackorkert Kft munkája.

Fontos bírálati szempontok voltak a társadalmi kohézió, hogy a látogatók jólétét miben szolgálja a projekt, a klímához, hogy miben tud hozzátenni, a biodiverzitáshoz, gazdasági szempontokból, hogy a kialakítás során a tájkép, illetve kapcsolódó épületek voltak-e a projektnél és az innovációs értéket is mérték

– mesélte a portálnak Magyar Kitti vidékfejlesztési agrármérnök, a Vackorkert Kft munkatársa.

Rovarhotelek és madárodúk

A projektben fontos szerepet játszott a biodiverzitás védelme és fokozása, az egyik ilyen elem a rovarhotel, amelyből kettő is található a sétányon. Ahogyan a városi természetvédelem helyszíne is maga a sétány, úgy ennek az infrastruktúrának ugyancsak fontos elemei a madárodúk és a madáretetők.

A beporzóbarát sétány kiépítése során helyi és természetes anyagokat használtak fel. A biodiverzitás értékét növelte az is, hogy többezer évelő növény, fa és cserje kombinációja van jelen egy helyen úgy, hogy négyévszakos nyílt rekreációs felületet biztosítson.

Szalai Tünde

Sokszínű élővilág

Ahogy korábban a Sokszínű vidék is megírta, a dél-alföldi ökoszisztémába illeszthető és a változó időjáráshoz jól alkalmazkodó növénytársításoknak hála a sétány hároméves fennállása óta 65 nappali lepkefaj tért vissza a belvárosba.

A sétányon Hódmezővásárhely történetiségének állítanak emléket az információs táblákkal, amelyek a város múltjának vízrajzi jelentőségéről mesélnek. A belvárosi zöldterület a város egyik szimbolikus elemével, a Kőfallal is harmonizál.

Kapcsolódó
Elvarázsolta a magyartanárt a beporzófajoktól hemzsegő sétány
Tanári alapossággal fotóz és jegyzetel.

The post Zöld Város Díjat nyert a hódmezővásárhelyi Rotary sétány first appeared on Sokszínű vidék.


Exit mobile version