Friss Hirek

A válságok ellenére is növekvő Mazars globális hálózatot hoz létre amerikai partnerével, a Forvisszal

A Forvis Mazars budapesti irodájának élén jubiláló Philippe Michalak Budzan biztos abban, hogy az amerikai Forvisszal létrehozott globális hálózatuk megerősíti a piaci pozíciójukat. A francia ügyvezető igazgató az elmúlt másfél évtizedben több világkrízisen segítette át a hazai céget. A megtriplázott árbevétel pedig azt jelzi, hogy válságállóvá tette a Mazars működését.

Szaktudás és egységes csapat

„15 éve érkeztem, majd üdvözlőajándékul megkaptam a pénzügyi krízist, ami új szituáció volt, ráadásul még nem beszéltem magyarul. Sikerült viszont megváltoztatnunk a gondolkodásunkat és gyorsan alkalmazkodnunk, így kiderült, hogy a válság is csak egy betegség: ha nem öl meg, akkor megerősít” – mondta a Forbesnak Philippe Michalak Budzan.

A könyvvizsgálat, a számvitel, illetve a pénzügyi, jogi, üzleti és adótanácsadás területén nyújtott, magas színvonalú szolgáltatásokat a szaktudásra, a méretbeli előnyökre és a kulturális sajátosságok értő ismeretére támaszkodva alakították ki. Ez elhozta a sikert: az elmúlt 15 évben háromszorosára nőtt az éves árbevételük. Az ügyvezetőnek ez azért fontos, mert magasabb juttatásokat adhat a kollégáinak, és ez a hozzáállás csökkentette a fluktuációt. A 200 fős szakembergárda rendkívül stabil.

„Ha jó az eredmény, akkor azt befektetem. De nem új asztalba, hanem abba, hogy a megfelelő emberek üljenek a megfelelő helyen, és higgyenek a munkájukban, hogy aztán szenior menedzserré, majd partnerré váljanak” – vezette le Philippe Michalak Budzan.

Philippe Michalak Budzan

Covid után innováció

A Mazars a világjárvány időszakát kihasználva épített fel új stratégiát a munka-magánélet egyensúly megteremtésére. Az IT-csapat profizmusának köszönhetően hamar átálltak a távoli munkavégzésre. Kialakítottak egy munkarendet, amit átmentettek a járvány utáni időszakra: heti három napot töltenek az irodában, kettőt pedig home office-ban. Innovációs osztályuk közben új megoldásokkal, például az AI alkalmazásával tette hatékonyabbá a munkát. Az ügyvezető szerint ez csak másodsorban fontos, hiszen a lényeg itt is a dolgozó, akinek vonzóbb egy fiatalos, modern technológiákat adaptáló munkahely – mint amilyen a globális szakértői hálózatként létrejövő Forvis Mazars.

Globális helyzet és közös hálózat a Forvisszal

Philippe Michalak Budzan úgy látja, hogy a geopolitikai helyzet – az orosz–ukrán és a közel-keleti háborúval, a klímaválsággal, a Kína–Tajvan-ellentéttel vagy az amerikai elnökválasztással – veszélyes hozzáállást alakított ki a gazdasági szereplőkben, akik a „három majomra” emlékeztetik. Bár nyilvánvalóak a közelgő válság jelei, azokat nem akarják látni-hallani-kimondani. Ő inkább azt vallja, hogy nagyobb rugalmasságra van szükség, ami felkészülést igényel. „Érteni kell, hogy milyen hatások jönnek milyen következménnyel, és kritikus gondolkodásra van szükség, hogy fel tudjunk készülni a gyors problémamegoldásra” – fogalmazott.

A Mazars felkészülésének része a 2024. június 1-jével induló együttműködés az amerikai Forvisszal, hiszen a két vállalat szövetségének eredménye egy krízisálló, globális hálózat több mint 40 ezer dolgozóval. A tengerentúli kollégák szakértelme már csak azért is fontos, mert az USA felmondta a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt, ami új körülményeket teremt Magyarországon. „Úgy döntöttünk, hogy világszinten is erősebbek leszünk, és szerintem jó irányba megyünk. Biztos vagyok benne, hogy az immár Forvis Mazars néven működő új hálózat még jobban segítségünkre lesz ebben” – szögezte le az ügyvezető igazgató.

The post A válságok ellenére is növekvő Mazars globális hálózatot hoz létre amerikai partnerével, a Forvisszal appeared first on Forbes.hu.


Exit mobile version