Friss Hirek

Ezúttal egy holland lízingcég magyar leányvállalatait kebelezte be a Tiborcz-birodalom

Az érintett cégek piacvezetők a hazai lízingpiacon az építőipari gépek, valamint az IT eszközök lízingelése terén.

Mi történik? A szükséges engedélyek kézhezvételét követően 2024. július 31-én lezárult tranzakció keretében a Gránit Bank 100 %-os tulajdonrészt szerzett a holland De Lage Landen globális lízingvállalat hazai leánycégeiben, a De Lage Landen Finance Zrt-ben és a De Lage Landen Leasing Kft-ben. A lízingcégek a jövőben Gránit Pénzügyi Lízing Zrt. és Gránit Lízing Kft. néven működnek tovább. A komplex IT rendszerek teljeskörű integrációja és a holland anyacégről történő zökkenőmentes leválás mindössze 6 hónap alatt megtörtént.

Mit jelent ez? A megvásárolt lízingcégek több mint 30 éve vannak jelen a magyar piacon, a Gránit Bank Zrt. és a De Lage Landen International B.V. közötti adásvételi szerződés 2024. január 10-i aláírását követően – a Magyar Nemzeti Bank engedélyének és a Gazdasági Versenyhivatal hozzájárulásának a megszerzésével –, a megvásárolt lízingcégek már Tiborcz István gyarapodó birodalmának részét képezhetik. Ezek a cégek piacvezetők a hazai lízingpiacon az építőipari gépek, valamint az IT eszközök lízingelése terén.

De hogy került ide Tiborcz? Tiborcz István, Orbán Viktor kormányfő veje lényegében a magyar gazdaság és ipar minden területén megvetette a lábát az elmúlt években, sőt, a család egymilliárd eurós üzleti birodalmat épített – nem függetlenül a politikai hatalomtól. Ma már szinte nem is telik el nap anélkül, hogy Tiborcz valamiféle területfoglalásáról ne érkeznének hírek.

Fő cége, a BDPST Zrt., amelynek két legfontosabb leánya, a Gránit Bank és a Waberer’s. Előbbi 122 milliárd forintos bevétel mellett 21 milliárdnál is több nyereséget ért el 2023-ban, míg a tőzsdén forgó logisztikai vállalat 278 milliárdos árbevétel mellett 11 milliárd fölötti nyereséget termelt, amiből 1,8 milliárdot osztalékként vissza is juttattak a tulajdonosoknak. A miniszterelnök veje a legutóbbi kiadásban szerepelt először a Forbes milliárdoslistáján, 75,3 milliárd forintos becsült vagyonnal a 27. helyen debütált.Vagyongyarapodásában kulcsszerep juthat az új offshore-nak számító magántőkealapoknak, vagy a vele sokat üzletelő ingatlanmilliárdosnak, a hetedik leggazdagabb magyarnak, Jellinek Dánielnek is, részletek itt. 

The post Ezúttal egy holland lízingcég magyar leányvállalatait kebelezte be a Tiborcz-birodalom appeared first on Forbes.hu.


Exit mobile version