Friss Hirek

Jobban veszik az 1984-et és A szolgálólány meséjét, mint a Teslát vagy a bitcoint Trump győzelme után

Brutálisan nagyot emelkedtek az eladások, újra a bestseller listára kerültek a rendszerkritikus könyvek az Amazonnál. Úgy veszik a könyveket, mintha nem lenne holnap.

Mi történt? Tömegek kezdtek Orwellt, Margaret Atwood-ot és Ray Bradbury-t vásárolni Trump győzelme után, írta meg a HVG.

Margaret Atwood Magyarországon is népszerű regénye, A szolgálólány meséje csütörtök kora reggeli adatok szerint 6866 százalékos növekedést ért el Amazon bestsellerlistáján. A könyv egyetlen nap alatt a harmadik helyre ugrott a korábbi 209. helyről. Jelenleg az Amazon irodalmi fikció és politikai fikció kategóriájában az első helyet foglalja el, a Barnes & Noble bestsellerlistáján pedig a kilencedik helyen áll.

Kontextus. A választási kampány egyik központi eleme volt az abortuszhoz való jog, Atwood regénye (és az abból készített sorozat) pedig egy teokratikus, férfiak uralta jövőbeli Amerikában játszódik, ahol felfüggesztették az amerikai alkotmányt, a médiát cenzúrázzák, és a nőket (a címszereplő „szolgálólányokat”) arra kényszerítik, hogy az uralkodó osztály számára szüljenek gyerekeket.

A regény többször szóba került a kampány során. Valerie Jarrett, Barack Obama korábbi vezető tanácsadója az MSNBC-nek például azt mondta, hogy „a nők nem akarnak A szolgálólány meséjében szerepelni”.

Nem csak A szolgálólány meséjét veszik. Más disztópikus regényeknek is jót tett a Trump-gőzelem. George Orwell 1984 című regényének eladási számai 250 százalékkal nőttek, Ray Bradbury Fahrenheit 451 című művét 333 százalékkal többen veszik az Amazonon.

Az Amazon és a Barnes & Noble listáinak jelenlegi első számú bestsellere egyébként Melania Trump Melania című memoárja.

The post Jobban veszik az 1984-et és A szolgálólány meséjét, mint a Teslát vagy a bitcoint Trump győzelme után appeared first on Forbes.hu.


Exit mobile version