Friss Hirek

Ki nem találnád, ki vette át Andy Vajna özvegyének utolsó hazai érdekeltségét

Az ország egyik leggazdagabb emberének fiai kivásárolták a Nobut üzemeltető cégből az amerikai életet választó celebinfluenszer örököst.

Mi történt? Eladta örökölt éttermét Vajna – ma már Palácsik-Ráthonyi – Tímea. Az egykori kormánybiztos-filmproducer, Andy Vajna özvegye ezzel megszabadult az utolsó magyarországi érdekeltségétől is. A Nobu Budapest, a nemzetközi szinten is jónevű luxusétterem-franchise hazai egysége, amely a Kempinski hotel oldalában működik az Erzsébet téren. Ennek tulajdonosa a Buno Kft., amelynek 51 százalékos többségi tulajdonosa volt az AV Investments Kft., ez Andy Vajna egykori cégörökségének utolsó darabja volt – Palácsik-Ráthonyi Tímea ebben a cégben volt érdekelt Andy Vajna egykori üzlettársával, Samuel Russell Falconellóval együtt a Cinergi Entertainment LLC-n keresztül.

Milyen pénzügyi évet zártak? Az Mfor ír most arról: a Buno Kft. a 2023-as évben 1,49 milliárd forintos árbevételt jelentett, ezt kivétel nélkül belföldön érte el, a befolyt összeg nagyságrendileg megegyezik a 2022-ben közölt adattal. Végül 102,8 millió forintos adózott eredményre futotta, ami jelentős visszaesés az egy évvel korábbi 201 millió forintos profithoz képest. A Buno Kft. a korábbi években rendszeresen fizetett osztalékot, ez azonban 2023-ban nem így történt, a fentebb említett 102,8 milliót az eredménytartalékba helyezték.

De mikor adták el és kinek? A Nobut birtokló cég kisebbségi tulajdonosa tehát a Buno Investment Kft. volt, a Ráthonyi család érdekeltségi körébe tartozik, ügyvezetője pedig az a Ráthonyi Zoltán, aki 2023-ban feleségül vette Vajna Tímeát. Augusztusban azonban férj és feleség is kiszállt a Nobu mögött álló cégből, és a céginformációs adatbázis szerint új tulajdonos érkezett: a Bárány Invest Kft., amely Bárány László családjának érdekeltségi körében van. Eközben az AV Investments Kft. közel tízéves működés után 2024 májusában végelszámolás alá került – ez jelenleg is folyik, írja az Mfor.

Ki az új tulajdonos? Bárány László 97,7 milliárdos vagyonával a Forbes listán a huszonnegyedik leggazdagabb magyar, cége, a Master Good Csoport pedig a tizedik legértékesebb családi cég a maga 96,5 milliárdos értékével. A baromfihús-feldolgozással és tartósítással foglalkozó Master Good piacvezető a területen, többek között a McDonald’s beszállítója. A kisvárdai központú céget az alapító két fia, László és Péter vezetik.

The post Ki nem találnád, ki vette át Andy Vajna özvegyének utolsó hazai érdekeltségét appeared first on Forbes.hu.


Exit mobile version