Friss Hirek

Már a forint is érzi Amerika sorsfordító döntését

Ütik a dollárt a kedvező nemzetközi hangulatban. Ez történt a forinttal az amerikai jegybank történelmi kamatvágása után.

Mi történt? Az amerikai jegybank, a Fed négy év után először vágott kamatot – az elemzői várakozásoknak megfelelően, de agresszív, 50 bázispontos ütemben, ezzel a 2022 óta tartó kamatemelési ciklusának is véget vetve. Mutatjuk, hogy reagáltak rá a devizapiacok.

Több ebből

Nagy döntés született Amerikában – miért most, és mi jöhet?
Kijöttek az Eurostat számai: tovább esett az építőipar

Mit jelent ez a gyakorlatban? A Portfolio napi tudósítása szerint

a dollár a szerdai Fed-döntés utáni éjjelig még erősödött, aztán csütörtök hajnalban romlásnak indult, az euróval szembeni jegyzések visszakapaszkodtak 1,1170-ig;

ez a forintot is magával rántotta – a jó értelemben, hiszen a reggeli gyengélkedés után dél környékén már erősödik az árfolyam mind a dollárral, mind az euróval szemben.

Ábrák forrása: Google Finance.

Magyarázat? A Portfolio szerint a befektetők úgy értelmezik az eseményeket, hogy a Fedet a piaci árazások mozgatják (amire a Fed-elnök Jerome Powell is utalást tett), és ha túlságosan meggyengülne az amerikai gazdaság, akkor a jegybank agresszív módon vágná a kamatot, és akár mennyiségi lazításra is hajlandó lehet.

Máshol? A vezető európai és amerikai (határidős) részvényindexek határozott emelkedést mutatnak, az S&P 500 új történelmi csúcson készül nyitni 5670 pont körül.

The post Már a forint is érzi Amerika sorsfordító döntését appeared first on Forbes.hu.


Exit mobile version