Nemrégiben kezdődött meg a Gellért Szálló felújítása, Orbán Ráhel zárt körben ismertette a BDPST terveit a hotellel kapcsolatban.
Mi történt? A Gellért az újjászületés és a minőségi turizmus szimbóluma – erről beszélt a legendás szállodát 2022-ben megszerző BDPST Grouphoz tartozó BDPST Koncept ügyvezetője, Orbán Ráhel a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) közgyűlésén csütörtökön, írja a HVG. Orbán Viktor miniszterelnök lánya a szakma képviselői előtt mutatta be a cég elképzeléseit a Gellért Hotellel kapcsolatban:
a BDPST az 1920-as éveket vissza-, a gazdag ázsiai turistákat pedig elhozná Budapestre.
Férjének, Tiborcz Istvánnak a cége Orbán Ráhel elmondása szerint hosszú és alapos szakmai mérlegelés után döntött úgy, hogy a Mandarin Orientalt bízza meg a szálloda üzemeltetésével. Az ázsiai luxusszállodalánccal nem volt könnyű megegyezni, az alkudozás másfél évig tartott, de a BDPST Koncept ügyvezetője szerint sok nagyszerű beszélgetést folytattak ezalatt a leendő partnerrel.
Kontextus. A nagy múlt Gellért Szállóról 2022 végén jelentették be, hogy Jellinek Dániel érdekeltségéből Orbán Viktor vejéhez, a Tiborcz István-féle BDPST csoport érdekeltségébe kerül. A Gellért 2021 végével zárt be, most felújítás alatt, és luxussszállóként fog újjászületni a hongkongi Mandarin Oriental Hotel Group égisze alatt, a korábbi hírek szerint 2027-től Mandarin Oriental Gellért néven fog működni.
Mit terveznek? A szállodában az előzetes tervek szerint 134 vendégszobát, köztük 34 lakosztályt alakítanak ki, három kiemelt belső teret – a lobbyt, a Duna-termet és a Gobelin-termet – pedig nagyrészt eredeti arculatának megfelelően rekonstruálják, múzeumi archív fotók és tervek alapján. A belső terek kialakításáért a neves, londoni Alexander Waterworth Interiors Ltd. belsőépítészeti stúdió felel.
The post Megvan Tiborczék terve: így lesz biznisz a Gellért Szálló appeared first on Forbes.hu.