Friss Hirek

Miért jó nekünk, ha rendszeresen burgonyalevet fogyasztunk?

Sokan nem is gondolnák, hogy nemcsak a burgonyának lehetnek pozitív hatása is és tulajdonságai, de bizony a burgonyalé is nagyon sok előnyt kínál. Cikkünkben leírjuk, hogy miért igyunk rendszeresen burgonyából préselt levet.

A burgonyalé rengeteg tápanyagot kínál a szervezet számára. Többek között ilyen a C-vitamin, a B-vitaminok, a kálium, a vas, a foszfor, a réz, a kén, de ezen kívül még szerves vegyületeket és fitonutrienseket is tartalmaz.

A burgonyalé többek között olyan pozitív hatásokkal rendelkezik, mint az öregedési folyamatok lassítása, a fekélyek gyógyítása, az emésztés elősegítése, a keringés javítása és a hormontermelés szabályozása. A kutatások szerint az antioxidánsokban bővelkedő burgonyalé pozitívan hat a bőr állapotára, hiszen hidratálja azt, illetve antioxidánsokkal látja el a bőr rétegeit. E hatása miatt csökkenti a bőr túlzott ráncosodásnak kockázatait, illetve az öregségi foltok megjelenését, és védelmet jelent a gyulladásokkal és a bőrfertőzésekkel szemben is.

A burgonyalé hasonlóan hathat ránk, mint egy csésze kávé, hiszen remek energiafokozó hatásai is ismeretesek. Ezen kívül a zöldség gazdag forrása a tiaminnak is, amely javítani tudja a szervezet azon képességét, hogy a szénhidrátokat energiává alakítsa, ezzel pedig jelentősen megnövelheti a szervezet energiaszintjét.

A burgonyából és más keményítőtartalmú zöldségből préselt lé keményítőt is tartalmaz, amely nagyon hatékony lehet, ha bélgyulladástól szenvedünk. Az emésztésre is pozitívan hat, ezzel csökkenti a székrekedés, a puffadás, a hasi görcsök és más emésztési zavarok kellemetlen tüneteit.

A burgonyalé enyhén lúgos pH-értékkel rendelkezik, amivel egyensúlyba hozható a gyomor savassága, ily módon pedig nagyon hatékony lehet a gyomorfekély természetes kezelésében is. A burgonyalé védőréteget képez a gyomor nyálkahártyáján, éppen ezért tudja nagyon hatékonyan megszüntetni, de legalábbis csökkenteni a gyomorfekély sok esetben kellemetlen tüneteit.

A burgonyalé a káliumnak is gazdag forrása. Amennyiben reggelente nem kávéval, hanem egy pohár burgonyalével indítjuk a napot, úgy még a szív- és érrendszer egészségének is jót teszünk. Amennyiben minden reggel megiszunk egy pohárnyi burgonyalevet, úgy mérsékelhetjük a szív- és érrendszeri terhelést azáltal, hogy csillapodik az erek és az artériák feszültsége, és ezzel is csökken a magas vérnyomás. Ez pedig minimalizálja a szívroham, az érelmeszesedés és a stroke kockázatait.

A burgonyalé gazdag forrása a C-vitaminnak, amely vitamin antioxidáns hatással rendelkezik, és fokozza az immunitást, mégpedig a fehérvérsejtek termelődésével. Az antioxidánsok és a fehérvérsejtek pedig védenek a betegségek ellen, és csökkentik a szervezetben az oxidatív stressz mértékét.

A burgonyalé helyileg történő alkalmazása csökkentheti a pikkelysömör és az ekcéma fellángolását, és jelentősen enyhítheti a tüneteket is. A frissen préselt burgonyalevet vigyük fel a bőrfelületre, amelyet előzőleg megtisztítottunk. Hagyjuk a bőrünkön 30 percig, majd mossuk le.

A köszvény kialakulásában nagy szerepe van a magas húgysavszintnek. A burgonyalé fogyasztása csökkentheti a magas húgysavszintet, ezzel pedig a vesék egészségét is elősegítheti. Mivel a burgonyalé gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, így segíti az ízületi gyulladás tüneteinek minimalizálását.


Exit mobile version