Friss Hirek

Mit nyújthat nekünk a vörösfény-terápia?

Minden embernek szüksége van természetes fényre. Azonban napjainkban sok időt töltünk a munkahelyünkön, ahol elsősorban mesterséges fény ér bennünket. Sokan dolgoznak számítógéppel, amely kék fényt bocsájt ki. Mind a kék fény, mind a mesterséges fény negatívan hat a cirkadián ritmusra és az alvásra, annak mennyiségére és minőségére. Ha nem is tudunk kevesebbet dolgozni, ha nem is tudunk több időt a szabadban tölteni, akkor mindenképpen próbáljuk ki a vörösfény-terápia áldásos hatásait. Mutatjuk is, hogy miért!

A vörös fény nem tartalmaz az egészségre káros ultraibolya sugarakat, ellenben az egész testet, annak sejtjeit gyógyítja, és jobb munkára ösztönzi azokat. Hatására megnövekszik az adenozin-trifoszfát vagy más néven ATP szintje a szervezetben, ami miatt több lesz az energiánk is.

A vörösfény-terápia alacsony hullámhosszú vörös vagy infravörös fényt használ a testen, illetve a test bizonyos területein. A kezelés során ezeket a fénymolekulákat elnyelik a bőrsejtek, és ez többek között alacsonyabb gyulladási szinthez, fokozott szövetjavuláshoz és bőrgyógyuláshoz vezethet.

A vörösfény-terápiának nagyon sokféle előnye létezik, az izomszövetre is pozitív hatást gyakorol. Az eddigi kutatási eredmények azt mutatják, hogy a vörös fény gyógyítja, aktiválja és regenerálja a sérült izomszövetet. Éppen emiatt is nagyon sok sportoló használja ezt a terápiát, hiszen a vörös fény javítani tudja a sportteljesítményt, amennyiben edzés előtt vagy alatt használják azt. A tanulmányok azt is lejegyezték, hogy a vörös fény általi terápia csökkentheti az izmokban kialakult gyulladást és az oxidatív stresszt is.

A bőr megjelenését és textúráját is javítani tudja a vörösfény-terápia. Csökkentheti a finom vonalakat, a ráncokat, illetve a kollagén sűrűségét is növelni képes. A kutatások szerint ez a kezelés javíthatja a bőrszövet sejtjeit, különösen abban az esetben, ha a bőrsejtek alacsonyabb oxigénszinttel rendelkeznek. A vörös fény hatására a sejthibák kijavítódnak, és így a bőrszövet egészsége is helyreállhat.

A vörös fényt kibocsátó eszközöket gyakran használják a testzsír csökkentésére is. A vörösfény-terápia nagyon hatékony a testzsírlerakódások ellen, különösen a combban, a karokban, a fenéken és a hason lévő zsírlerakódásokat tudja nagyon hatékonyan csökkenteni.

A vörösfény-terápia pozitívan hat a sebgyógyulásra is. Egy vizsgálatba diabéteszes lábfekélyben szenvedő embereket vontak be, akiket fényterápiával kezeltek. Az eredmények azt mutatták, hogy a vörösfény-terápia hatékonyan képes kezelni a diabétesz okozta lábfekélyeket és sebeket.

A vörösfény-terápiának számos előnye van, azonban némi kockázata is lehet. Ilyen például a száraz bőr, a bőrviszketés, a bőrpír, a hiperpigmentáció, a hólyagosodás és hámlás.


Exit mobile version