Viszont támogatja az alanyi adómentesség határának emelését, az adóegyszerűsítést és a kkv-k megsegítését.
Mi történt? Évindító sajtótájékoztatót tartott Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, amin az alábbiak hangzottak el:
A pénzügyminisztériumi feladatköröket is ellátó Nemzetgazdasági Minisztériumban a Pénzügyminisztérium hat államtitkárából hármat tartanak meg: Banai Péter Benőt, Gerlaki Bencét és a NAV elnökét, Vágujhelyi Ferencet.
Az Államadósság-kezelő Központ éléről lecserélik Kurali Zoltánt, a vezérigazgatói posztot Hoffman Mihály veszi át, aki korábban az Eximbank pénzügyi vezetője volt.
Nagy Márton új szemléletet vezet be, ugyan megmaradnak a Pénzügyminisztérium munkatársai is tárcái, de „meg fog jelenni náluk a gazdaságpolitikai nézőpont” és „a pénzügyminiszter nem könyvelőként lép fel, hanem gazdaságpolitikusként”, ígérte a miniszter.
Bár tavaly nőtt a GDP-arányos államadósság, Nagy szerint ennek oka a forint gyengülése, a vártnál rosszabb GDP-növekedés és az Exibank adósságának elszámolása volt, és ez idén már csökkenni fog.
Nagy Márton együttműködésre törekszik az új jegybankelnökkel, Varga Mihállyal. Varga elődjével, Matolcsy Györggyel az évek alatt megromlott a viszonya, ellentétes elképzeléseket próbáltak megvalósítani és nyilvánosan üzengettek egymásnak.
Elmondta, hogy tervben van a kkv-szektor támogatása, hitelezési fordulatra, adóegyszerűsítésre és az alanyi adómentesség értékhatárainak emelésére van szükséges.
Kiderült, hogy Nagy Márton nem hisz az áfacsökkentésben, az élelmiszerek áfájának a csökkentésével szerinte csak a kiskereskedelmi láncok profitja nőne.
The post Nagy Márton nem hisz az áfacsökkentésben appeared first on Forbes.hu.