Vannak az életben olyan jó dolgok és jó dealek, amik nem titkosak, de nincsenek nagy dobra verve, így különösen kedvesek. Mondok két példát. A háznak, amiben lakunk, az utcáról is elérhető udvarán áll egy óriási fügefa. Minden nyáron várom az augusztust, mert tudom, hogy rajtam kívül alig szed valaki a fáról, én viszont imádom a fügét, és oda vagyok tőle, hogy az udvarról szüretelem.
Kicsit más, de mégsem: a nyáron egy napot családosan Salzburgban töltöttünk. Előző nap utánajártam, hol lehet parkolni, és kiderült, hogy a város több P+R parkolót is fenntart, ahol pár euró a napi parkolás, könnyen be lehet jutni a városba trolival, és az egész napos tömegközlekedés is benne van az árban. (Ráadásul a legjobb dolog a helyiek között betrolizni a városba.)
A Forbesban pár évente megjelenő egészségbiztosítási összefoglaló is ilyen jó dolog. Itt van a nyilvános térben, mégsem ismeri mindenki, aki viszont látja, olvassa, gyöngyszemet kap, és remélem, úgy örül neki, mint én a fügének és a parkolónak. Fekete Emese először 2016-ban készített egy összeállítást, majd 2019-ben, 2020-ban, 2022-ben és most, 2024-ben. Az alapinfókon túl, hogy hol, mit, mennyiért lehet kötni, és milyen piaci események, újdonságok vannak éppen, így már megvan az összehasonlítás lehetősége is. A biztosítások egyre drágulnak, mégis megéri, kérdés, kinek, hol és mennyiért. Részletek a 108. oldalon.
Az Egészség mellékletben most az ötven legnagyobb magánkórház listáját is hozzuk, még mindig meg lehet lepődni, hogy már milyen sok van, és milyen nagyok. És hogy egy visszafelé haladó piacról is beszámoljunk, itt van egy kendőzetlenül őszinte interjú Kaáli professzorral, akinek tisztes áron megvette az állam a meddőségi klinikáját. A vételárat ő azon melegiben ki is vitte az országból.
Ez a szám dupla listás, hozzuk – ezt már tizedszer – a legnagyobb családi vállalkozások listáját is. Mészáros Lőrinc elhúzott az élen, új hódítók ezen a listán kevesen vannak, az első tíz viszont most először van százmilliárd forint becsült cégérték felett. Idén azt is leírhatjuk, kik a Hell Energy tulajdonosai. Kevésbé izgalmas, mint amennyire rejtőzködnek.
Tőlünk szokatlan módon egy cseh cégalapító van a címlapon, de a Kifli.hu sok olvasónk bejárati ajtajába teszi le a heti bevásárlást. Betörtek a magyar piacra, és a házhoz szállítások terén a Tescót is megelőzték. Nemcsak itt, de Prágában, Bécsben, Bukarestben, Frankfurtban és Münchenben is aratnak. Csehországban és nálunk kiflik (Rohlik.cz), a németeknél ropogósak (Knuspr.de), Romániában szezámok (Sezamo.ro), Ausztriában uborkák (Gurkerl.at), Tomáš Čupr sorozatvállalkozó és hírhedten kemény főnök – erről is kérdeztük.
The post Ropogós kifli appeared first on Forbes.hu.