Friss Hirek

Terápiák, amelyek hatékonyak idősebb korban

Ahogy öregszünk, úgy egyre több egészségi problémával kell szembenéznünk. Azonban életmódváltással, mozgással és egészséges táplálkozással sokat tehetünk azért, hogy az életünk ne a betegségekről és a fájdalomról szóljon. Léteznek olyan terápiák, amelyek nagyon sokat tehetnek azért, hogy jobb legyen a közérzetünk, kevesebb testi fájdalmat érezzünk, és jobb mentális állapotba kerüljünk. Most ezek közül mutatunk be néhányat.

Az egyik ilyen terápia az akupresszúra, amely egy hagyományos kínai gyógymód. Ennél a terápiánál a terapeuta az ujjbegyekkel gyakorol nyomást bizonyos testi pontokra. Például a vese energiájának stimulálása kulcsfontosságú az általános egészség szempontjából, ahogy öregszünk. A veséket a vitalitás kapujának is nevezik. Ennek megnyomása segít megnövelni az energiaszintet a szervezetben. A fejen, a nyakon és az arcon számos úgynevezett öregedésgátló akupresszúrás pont található, amely nyomogatása, stimulálása revitalizálja az arcizmokat. Ennek hatására jobb lesz az arcszín, és fokozódik a bőrtónus. A homlok és a két szemöldök közötti rész nyomogatása pedig stimulálja az agyalapi mirigyet, ami enyhíti a fáradtságot és javítja a bőr egészségi állapotát.

A reflexológia egy ősi művészet, amely a kezeket és a lábakat, talpakat stimulálja, masszírozza. Ezeknek a végtagokon lévő pontoknak a stimulálásával befolyásolni lehet a test egyensúlyát. A talpunk ilyenkor egy térképként működik a terapeuta számára. A reflexológia megnyitja az idegpályákat, aminek hatására az idegrendszerben neuronaktivitás jön létre, amely nyugalommal tölthet el bennünket. Éppen ezért a reflexológia sokféle egészségi állapot kezelésére alkalmazható, többek között ilyen az álmatlanság. A reflexológia során alkalmazott masszázstechnikák segítenek helyreállítani a normál cirkadián ritmust a szervezetben.

A reflexológiával a vérkeringés javulását is elérhetjük. Hatására az oxigént szállító vér hatékonyabban kering és jut el a szervekhez, a szövetekhez és a sejtekhez. Ezzel is optimalizálva a működésüket és fokozva az anyagcserét. Az oxigén gördülékeny szállítása a sejtekhez gyorsabb gyógyulást eredményez. A reflexológia befolyásolja a hormonális egyensúlyt, méregtelenít, javítja a test egészségét, segíti az ellazulást, általa visszanyerhetjük a vitalitásunkat, segíti a regenerálódást, és fiatalabbnak érezhetjük magunkat.

Az aromaterápia is hozzájárulhat az öregedés lassításához. Az illóolajoknak ugyanis öregedésgátló hatásaik is vannak, illetve segíthetnek számos fizikai és érzelmi problémán. A fizikai egyensúlyhiány az érzelmi stressz eredménye, amely befolyással van a hormonok működésére is, ami viszont hatással van a vitalitásra és a bőr állapotára. Számos illóolaj létezik, amely segít csökkenteni a bőrszárazságot, fokozza a bőrtónust, különösen az öregedő bőrön. A pacsuli-illóolaj hidratáló, a rózsaillóolaj gyulladáscsökkentő, míg a muskátli-illóolaj keringésserkentő hatással rendelkezik.


Exit mobile version