Friss Hirek

Tízből nyolc magyar orvos szerint romlott a közegészségügyi ellátás színvonala

A megkérdezett gyógyítók 47 százaléka szerint szó szerint csoda, hogy még működik a magyar állami egészségügyi ellátás.

Mi történik? Az orvosok 85 százaléka szerint az egészségügy helyzete romlott a 900 milliárd forintot felemésztő egészségügyi bérrendezés óta – írta még hétfőn a Népszava egy felmérésre hivatkozva, amit Rékassy Balázs orvos, egészségügyi-közgazdász készített szeptember közepén. A kérdőívet négy nap alatt több mint ötszázan töltötték ki, a válaszadók 87 százaléka 55 év feletti, állami ellátásban dolgozó orvos volt.

Mit mutatnak az eredmények? A gyógyítók 66 százaléka állította, hogy a béremelés hatására javult az életszínvonala, negyedüknek nem változott és mintegy 8 százalékuknak romlott az egzisztenciális helyzete. Az életszínvonala megtartásához a válaszadók fele ugyanannyit dolgozik, mint korábban, több mint harmaduk (39 százalék) pedig többet, és mintegy 10 százalékuk állította, hogy kevesebb időt tölt gyógyítással, mint a béremelés előtti években. A közszolgáltatások színvonala ugyanakkor a válaszadók 79 százaléka szerint romlott, illetve jelentősen romlott. A megkérdezettek csaknem fele (47 százalék) azt is érzi, hogy „az a csoda, hogy még működnek a közszolgáltatások”. 

Mit mond a kormány? Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár szeptember elején a járóbeteg konferencián elismerte, az orvosok 10-15 százalékánál tapasztaltak teljesítmény-visszaesést.

The post Tízből nyolc magyar orvos szerint romlott a közegészségügyi ellátás színvonala appeared first on Forbes.hu.


Exit mobile version