Friss Hirek

Új korszak jön a reklámpiacon: betiltják a gigaplakátokat

Az országgyűlés elfogadta azt a salátatörvényt, amely újraszabályozza a közterületi reklámokat.

Mi történt? A parlament 145 igen és 39 nem szavazattal elfogadta a Tisza Párt három képviselője által benyújtott salátatörvényt, amely jelentősen átalakítja a közterületi reklámozás szabályait. A jogszabály betiltja a 15 négyzetméternél nagyobb reklámfelületeket, így eltűnnek a gigaplakátok és az épületekre kifeszített reklámhálók. A hagyományos óriásplakátok sorsáról a jövőben a helyi önkormányzatok dönthetnek, akár teljes tiltást is elrendelhetnek.

Több ebből

A Tisza teljes kisöpréssel távolítaná el a gyűlöletkeltést az óriásplakát-piacról. A lépés szinte minden kültéri reklámost ellehetetleníthet

A törvény megszünteti a szabadon álló citylight-hirdetéseket, új hirdetőoszlopok kihelyezését pedig országosan megtiltja. A jelenleg tiltottá váló reklámfelületeket december 31-ig kell eltávolítani, ellenkező esetben az önkormányzatok akár négymillió forintos bírságot is kiszabhatnak. A szabályok betartatásának joga a kormányhivataloktól az önkormányzatokhoz kerül.

A csomag másik fontos eleme, hogy kampányidőszakon kívül megtiltja a politikai reklámokat, beleértve a kormányzati kampányokat is. Emellett tiltja a gyűlöletkeltő, megtévesztő vagy közösségeket sértő politikai hirdetéseket, valamint a kiskorúak fejlődésére káros plakátokat.

A törvény egy másik fejezete leállítja a józsefvárosi Diószegi Sámuel utcai önkormányzati ingatlanok korábban tervezett állami kisajátítását, így a bérházak és lakásaik önkormányzati tulajdonban maradhatnak. A jogszabály emellett fél évvel meghosszabbítja a közbeszerzési szaktanácsadói rendszer működését is.

The post Új korszak jön a reklámpiacon: betiltják a gigaplakátokat appeared first on Forbes.hu.


https://www.youtube.com/watch?v=Pdnw4KiUWp0
Exit mobile version