A Samsung a jelek szerint tovább bővítené hajlítható mobiljainak kínálatát, és egy friss iparági jelentés szerint 2027-re már öt különböző foldable modell is szerepelhet a palettán. A vállalat a hagyományos Fold és Flip mellett egyre többféle képaránnyal és kialakítással kísérletezhet.
Az ETnews értesülései szerint a 2027-es kínálatban helyet kaphat a Galaxy Z Fold9, egy második, egyelőre név nélküli szélesebb kialakítású Fold, a Galaxy Z Fold9 Ultra, a Galaxy Z Flip9, valamint a Galaxy Z TriFold2 is. A két szélesebb modell közül az egyik várhatóan a jelenlegi Fold8 irányát viszi tovább, míg a másik még inkább videófogyasztásra optimalizált képarányt kaphat.
A Samsung állítólag azért lát fantáziát a szélesebb formátumban, mert a Galaxy Z Fold8 jól teljesít a piacon. A beszámoló szerint a modell a Galaxy Z8 sorozat előrendeléseinek mintegy 70 százalékát adta, miközben a teljes széria Dél-Koreában 1,44 millió előrendelést ért el, ami 39 százalékos növekedést jelent az előző generációhoz képest.
A másik Fold újdonság ugyanakkor nem feltétlenül másolja majd a Fold8 közel négyzetes, 4:3-as belső kijelzőjét. A Samsung állítólag egy szélesebb, videózáshoz és multimédiás használathoz kedvezőbb formátummal kísérletezik, de a kijelző méretéről, a zsanérról és az árazásról egyelőre nincs végleges információ. Ha a tervek valóban megvalósulnak, a Samsung 2027-re a hajlítható mobilok legszélesebb kínálatát építheti fel, ahol már nemcsak az lesz a kérdés, hogy Fold vagy Flip, hanem az is, milyen kijelzőarányt és használati módot keres a vásárló.