Egészséges fogínyt szeretne? Ezeket a gyógynövényeket, gyógynövényes szájvizeket próbálja ki!

A fogínygyulladás nemcsak komoly és kellemetlen tüneteket okoz, de esztétikailag sem mutat jól, ha valakinek duzzadt és vörös az ínye. A fogínyen úgynevezett zsebek alakulhatnak ki, ami azért is jelent veszélyt, mivel ezekbe a zsebekbe sok-sok baktérium kerülhet, amelyek nemcsak fertőzést okoznak, de nagy szerepük van a csontállomány elpusztításában is.

A szájüregben lévő baktériumok elpusztítják a csontállományt, és hiába vannak szép fehér, egészséges fogaink, ha az ínyproblémánk miatt azok kihullnak. Márpedig ez történik, ha nem megyünk el a fogínygyulladással a fogorvoshoz, parodontológushoz, aki olyan kezelést alkalmaz, amely segít megmenteni a fogainkat. Persze csak akkor, ha nem halogatjuk a dolgot.

A fogorvosi kezelés mellett pedig használhatunk olyan fogkrémeket és szájvizeket, amelyek csökkentik a gyulladást, mérséklik vagy megszüntetik a baktériumok jelenlétét a szájüregben. Ezek a termékek olyan gyógynövényeket tartalmaznak, amelyek nemcsak a fogíny, hanem a fogak egészségét is védik.

Az egyik ilyen gyógynövény nem más, mint az Aloe vera, amely antioxidáns, antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatásokkal rendelkezik. Egy kutatásba olyan embereket vontak be, akik a fentebb említett ínyzsebekkel rendelkeztek. Ezek az alanyok mindennap Aloe vera szájvizet kaptak, hogy a fogmosást követően ezzel öblögessenek. Három hónap elteltével a vizsgálatot végzők megállapították, hogy az Aloe vera javította a fogíny egészségét, egyrészt csökkentette a dentális plakkot, másrészt enyhített a gyulladáson is, ami viszont az ínyzsebek vérzését szüntette meg.

A másik remek gyógynövény a bazsalikom, amely szintén elősegíti a fogíny egészségét. A bazsalikom ugyanis egy eugenol nevű illóolajat tartalmaz, amely fájdalomcsillapító és antibakteriális hatásokkal rendelkezik. A bazsalikom emellett rozmarinsavban is bővelkedik, amely antibakteriális hatása kiemelkedő, illetve antioxidáns hatása is van.

A másik természetes gyógyító a kamilla lehet, amely gyógynövény egy apigenin nevű vegyületet tartalmaz. Az apigenin terápiás hatásokkal rendelkezik, hiszen antibakteriális, gyulladáscsökkentő és antimikrobiális hatása segít megóvni a fogíny egészségét.

A zöld teának is jelentős az antimikrobiális hatása. Katekin nevű vegyületekben bővelkedik, amelyek megelőzik, hogy a szájüregben olyan baktériumok szaporodjanak el, amelyek nemcsak a fogak, hanem az íny egészségét is veszélyeztetik.

A zsálya tele van antioxidánsokkal, amelyek védelmet jelenthetnek a fogínygyulladással és -betegséggel szemben. A kutatások szerint az antioxidánsok segítik a gyorsabb sebgyógyulást, és segítenek a fogínybetegségek és a fogínygyulladás megelőzésében.

A mirha enyhíti a fájdalmat, és hatékony a szájüregi baktériumok elleni küzdelemben és a fogíny egészségének javításában.

A kurkuma erős gyulladáscsökkentő hatásokkal rendelkezik, és segít megelőzni a fogínybetegségek kialakulását. Hasznos lehet még az ínygyulladás tüneteinek csökkentésében.

A fahéjnak gombaellenes, vírusellenes és antibakteriális hatásai vannak. Ez a fűszer száműzi a szájból a baktériumokat, és segít megvédeni a rossz lehelettől. Ezen kívül védelmet nyújt a fogszuvasodással és a fogínygyulladással szemben.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed