Ősi, mintegy 4400 éves települést tártak fel Szaúd-Arábia sivatagában – számolt be róla a Live Science. Amint a felfedezésről készült tanulmányból kiderül, a helység maradványait egy Hájbár nevű oázisban találták meg, és arról árulkodnak, hogy a térség bronzkori lakói az Egyiptomban és Mezopotámiában élőknél sokkal lassabban városiasodtak.
A település az al-Natah nevet kapta, és 1,5 hektáron terül el. Központi kerületéhez közel lakóövezet kapott helyett, amelyet sáncokkal vettek körül. A helységet feltehetőleg Krisztus előtt 2400 környékén alapíthatták, benne körülbelül 500 ember lakhatott.
A lakóövezetben a régészek legalább 50 lakóépület maradványait tárták fel, közben pedig számos leletet, köztük kerámiákat is találtak. A központi kerületben két olyan épület állt, amelyek közigazgatási funkciókat láthattak el. A település ezen részén egy nekropoliszra is rábukkantak, amely nagy, kör alakú sírokból állt.
A település végül Krisztus előtt 1300 és 1500 között néptelenedhetett el, ám a kutatók nem tudják, hogy mi okozhatta ezt.
The post Több ezer éves város rejtőzött a sivatagban first appeared on 24.hu.