Benedek megbukott, úgyhogy fejlesztett magának egy appot, évfolyamelső lett, most üzletet épít rá

Hermán Benedek megbukott anatómiából. Természetesen appot fejlesztett rá – és voilà, máris évfolyamelső lett! Tizenötezren használják a Voovo nevű tanulóalkalmazást, de még csak a négyes-ötös tanulók. A csapat friss befektetéssel a zsebében akarja demokratizálni a módszert, a világ egyik legmenőbb startupkeltetője is fantáziát látott bennük. Ajánló a novemberi Forbes Tech rovatból.

Az agilis, túlcsépelt szóval nerd srácot már hatévesen le kellett foglalni valamivel, annyira hiperaktív volt. Szülei beíratták teniszezni, nyolcéves korától versenyekre járt, nagyon fiatalon lett csapatban hazai bajnok. A tenisznek hála jutott ki ösztöndíjjal az iowai Drake magánegyetemre neurotudományt tanulni, ma egy tanév itt ötvenezer dollár (közel húszmillió forint).

„Megbuktam az anatómiavizsgán, egyszerűen nem ment a memorizálás.”

Több ebből

30 évesen vezeti a legnagyobb magyar webshopot, most derült ki, hogy teljesítettek a lassuló piacon
Las Vegas, póker, StarCraft, paleo. Kalandos úton nőtt nagyra a legnagyobb magyar biobolthálózat

Hermán Benedek mindig a Google legmélyebb bugyraiig képes megoldásért kattintgatni. Így talált rá a tanulókártyákra (flashcard) és az időzített ismétlésre (spaced repetition). Megfogant benne az ötlet: kell egy app, ami MI-vel csinál pillanatok alatt digitális kártyát az anatómiakönyv legkuszább ábráiból, bekezdéseiből, letakart latin kifejezésekkel, és ami folyamatosan újrakérdezi az anyagot, de egyre ritkábban. Elnyújtja a memorizálást, még mélyebbre ülteti a tudást, ami így valószínűleg már sose kopik ki a fejedből.

Az időzített ismétlés (spaced repetition) lényege. Ábra: Forbes

„A világ legjobb módszere”, mondja Benedek. A Harvard Business Review már a 2010-es évek elején istenítette a technikát. 2021-ben hazajött a Semmelweis orvosi szakára, és lefejlesztették az ötlet prototípusát. Megírta az évfolyam legjobb anatómiavizsgáját: 97 százalék!

„Úgy éreztem, van egy cheat kódom”

– másokkal is meg akarta osztani. 2022-ben jött ki az app, mára 15 ezer aktív felhasználója van, 15 százaléka magyar júzer.

Először add el, utána kitalálod

Ez szép és jó, de falba ütköztek, az egyes-kettes-hármas tanulók maguktól nem annyira kaptak rá az appra. Ezért Benedekék üzleti modellt váltanak. Már megállapodtak a Semmelweis Fogpótlástani Tanszékével, a hallgatók csaknem kilencven százaléka Voovóval tanul, így szeretnék öt–tíz másik egyetemen is bevezetni a Voovo Classroom egyetemi csomagot.

Sorakozik a Voovo: Hermán Benedek (elöl), Gyurka Christopher (mellette), Dósa Alex (mögötte), Szilágyi Benedek (hátul). Fotó: Belicza László Gábor

Az óra ketyeg, tizenhárom hónap runwayjel vágnak neki az építkezésnek, a tárgyalásoknak. Ennyi működési időre elég az a félmillió dollár (kb. 187 millió forint), amit nemrég a világ egyik legmenőbb startupkeltetője, a Techstars vezetésével vontak be. Az előmagvető körben részt vett az alapítványi tulajdonú Óbuda Uni Venture Capital, valamint a Balogh Petya-féle STRT Holding és Csillag Péter angyalbefektető is (ex-Starschema).

2024 elején a csapat a Techstars három hónapos torinói programjába is bekerült, ez velük együtt még csak fél tucat magyar startupnak sikerült. „Más a gondolkodásmód, mint az orvosin, ahol száz esettanulmány után, ha végre publikálhatsz valamit.

A Techstars inkább azt tanítja, először add el, majd utána kitalálod!”

– meséli Benedek a novemberi Forbes magazinban. Keresd a teljes cégsztorit a Tech rovatban!

És még a novemberi magazin Tech rovatában

Futársztorik: ember az app mögött, app az ember mögött. Lits Benedek egykori és aktív woltos, foodorás futárokkal beszélgetett.
NER a (z)űrben: mi lesz veled, Hunor? Zomborácz Iván az űrszektorba áramló állami pénz és befolyás mögé nézett.
Legendás család: harmincéves az első Playstation. Mindent megváltoztatott, Szalai Péter harminc pontban meséli el a történetet.

Lapozz bele a magazinba:

The post Benedek megbukott, úgyhogy fejlesztett magának egy appot, évfolyamelső lett, most üzletet épít rá appeared first on Forbes.hu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed