Seregnyi műholdat küldött az űrbe Kína

Tizenöt műholdat repített az űrbe Kína november 11-én, hétfőn – írja az MTI az állami média beszámolója alapján. Az eszközöket a Licsien-1-Y5 nevű hordozórakétán szállították, amely helyi idő szerint 12 óra után indult el a kereskedelmi célú űrkutatási innovációs kísérleti zónából az ország északnyugati részén.

A rakétán helyet kapott a Hszikuang-1-04 is, amely az ország első nagy felbontású, metánkibocsátást figyelő műholdja. Az eszközt fejlesztő Xiopm SPACE űrkutatási vállalat szerint a műholdat metán, klorofill- és multispektrális kamerával szerelték fel. A metánkibocsátás nyomon követése mellett más funkciói is vannak: szénlelőhelyek azonosítása és az országok karbonsemlegességi képességének kiértékelése.

A műszer képes azonosítani a pontszerű földi metánkibocsátó helyeket is, így technikai támogatást tud majd nyújtani egy globális metánkibocsátást figyelő rendszer kiépítéséhez. A metán mint üvegházhatást okozó gáz nagymértékben befolyásolja a globális felmelegedést.

A Hszikuang-1-04 műhold sikeres felbocsátása fontos áttörést jelent a nagy felbontású metánkibocsátás-figyelés területén, és bizonyítja Kína átfogó erejét az űrtechnológiában, valamint eltökéltségét a globális éghajlatváltozás kezelésében

– hangsúlyozta Csin Csing, a Xiopm SPACE elnöke.

A hétfőn felbocsátott műholdak között van a Hszikuang-1-05 is, amelyet hiperspektrális és pánkromatikus kamerákkal szereltek fel. Ezek széles körben használhatóak mezőgazdasági figyelésre, ásványkincsek helyének meghatározására és általában a környezetfigyelés területén.

Kapcsolódó
Megmutatta Kína a titokzatos űrállomását
Az űrprogramjáról keveset megmutató ország most meglepően részletes betekintést engedett űrállomásának belsejébe.

The post Seregnyi műholdat küldött az űrbe Kína first appeared on 24.hu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed