A Nippon Alapítvány és a Tokiói Egyetem felmérése sűrű mangáncsomókból álló mezőt talált Minamitorishima szigetének tengerfenékén, körülbelül 5700 méterrel a tengerszint alatt – írja az UNILAD.
A mangáncsomóknak hamarosan elkezdik a kitermelését, ugyanis több ezer tonna kobaltot és nikkelt találtak bennük, illetve a lerakódásokról úgy gondolják, rezet is tartalmaznak. Ezek az átmeneti fémek az elektromos járművek akkumulátorainak gyártásánál kulcsfontosságúak, valamint sugárhajtóművek, gázturbinák és vegyi feldolgozás során is felhasználják őket.
A cikk írásakor a Trading Economics piaci adatai szerint egy tonna kobalt több mint 24 ezer dollárt (körülbelül 9 millió forint), míg egy tonna nikkel több mint 15 ezer dollárt (közel 6 millió forint) ért –
Idén tavasszal Japánban mintegy 230 millió tonnát fedeztek fel ritka ásványokból, miután egy csapat 100 tengerfenéki helyet vizsgált meg távvezérelt víz alatti járművek segítségével. Yasuhiro Kato, a Tokiói Egyetem professzora azt mondta, hogy évente hárommillió tonnát terveznek kiemelni a lelőhelyekből. Az Interesting Engineering szerint az óceánból származó kobalt és nikkel felhasználásával az ország csökkentheti más országoktól való függőségét, és kielégítheti az elektromos járművek akkumulátorai iránti belső keresletet.„Végső soron azt várjuk, hogy kutatási eredményeink elősegítik Japán növekedését azáltal, hogy létrehoznak egy hazai ellátási láncot, amely a bányászattól a gyártásig tart, és Japánt valódi értelemben vett tudománytechnológiai nemzetté teszi” – olvasható a Tokiói Egyetem sajtóközleményében.
The post Japán egy több mint 26 milliárd dolláros felfedezést tett, ami a következő évtizedben biztosan tartja a gazdaságát first appeared on 24.hu.