Kiderült, hogy valójában egy sziklaformáció az az objektum, amelyről azt hitték, Amelia Earhart gépének maradványa lehet – írja az AFP. A híres amerikai pilótanő 1937-ben tűnt el a Csendes-óceán felett.
A dél-kaliforniai székhelyű Deep Sea Vision (DSV) idén januárban mutatta be az objektumot ábrázoló szonárfelvételt, amelyet egy robotizált tengeralattjáró készített. A vállalat most arról számolt be, hogy mégsem Earhart roncsára bukkantak a tengerfenéken.
A cég bejelentette: folytatja a roncs keresését.
Deep Sea Vision (@deep.sea.vision) által megosztott bejegyzés
A vállalat az óceán egy olyan területén végez felméréseket, amely Earhart tervezett úti céljától, a Howland-szigettől nyugatra fekszik. A pilótanőnek és navigátorának, Fred Noonannak az eltűnése a repüléstörténet egyik legnagyobb rejtélye, az uralkodó elmélet alapján a párosnak elfogyott az üzemanyaga, Lockheed Electra gépük pedig a Howland-sziget közelében lezuhant.
Earhart 1932-ben az első nőként repülte át az Atlanti-óceánt, 1937 májusában pedig a kaliforniai Oaklandből indult el azzal a céllal, hogy ő legyen az első nő, aki körberepüli a bolygót. Navigátorával július 2-án tűnt el, miután felszálltak a pápua-új-guineai Lae-ből az Ausztrália és Hawaii közötti Howland-sziget irányába.
The post Mégsem találták meg Amelia Earhart gépét first appeared on 24.hu.