A legnagyobbak és magyarok – így gálázott a Forbes

Ismét gálázni hívta a legnagyobb magyar tulajdonú cégeket a Forbes. A Magyar Zene Házában díjaztuk is a kiemelkedő teljesítményeket.

Immár ötödik alkalommal rendezett gálát a legnagyobb magyar tulajdonú cégeknek a Forbes Magyarország. A Magyar Zene Házában tartott esten három kategóriában hét társaságot díjaztunk. A gála második részében a filantrópia területén kiemelkedőt alkotó példaképeket is kitüntettük. A díjátadók után fellépett Radics Gigi is, az est alatt pedig gyűjtést szerveztünk a Csodalámpa Alapítvány számára.

Fenntarthatósági díj

Miről szól a díj? A fenntarthatósági díjjal olyan cégeket díjaztunk, akik időt és erőforrást szánnak arra, hogy a sikerük fenntartható legyen. A céginformációs szolgáltató Opten 50 parametért felhasználó ESG pontszáma alapján választottuk ki a cégeket a shortlistre, majd egy négy tagú zsűri döntött:

Czakó Borbála egykori londoni nagykövet, a hazai üzleti élet egyik legbefolyásosabb női szereplője,

Szendrői Gábor, a Concorde MB Partners tanácsadó partnere,

Id. Bárány László, az egyik legnagyobb magyar családi cég, a Master Good csoport alapító-ügyvezetője, mint a díj támogatója,

a Forbes részéről pedig Gólya Ágnes, a vagyonértékelési csapat vezetője).

A díjat Bárány László adta át, a 2024-es nyertes pedig a nemrég Kínában gyárat nyitó 77 Elektronika Kft. lett, a díjat Zettwitz Sándor vette át.

A 77 Elektronika Kft. orvostechnikai eszközök gyártásában szakmai etalon, itthon leginkább vércukormérőikről ismertek, de vizeletvizsgáló berendezésük sztenderdjéhez az egész világon igazodnak. Zettwitz Sándor, a cég alapítója, a Forbes-listák emblematikus karaktere tavaly év végével átadta a cég vezetését lányának, Gabriellának. 

Gyémánt Díjak

A CIB Bank által támogatott Gyémánt Díjak átadásával folytattuk az estét. Ezzel a díjjal a kiemelkedően nyereséges cégeket díjaztuk, a shortlistre az 500 millió forint árbevétel fölött, kiemelkedő nyereségrátával rendelkező 20 cég került. Az elismeréseket Szabó Balázs, a CIB vállalati vezérigazgató-helyettese és Galambos Márton, a Forbes főszerkesztője adta át.

3. Mobilbox Kft.: A Mobilbox Kft. konténerek értékesítével és bérbeadásával foglalkozik, tíz országban vannak leányvállalataik, de a világ számos pontján franchise és egyéb együttműködő partnerekkel vannak jelen. 2023-at 9,3 milliárd forintos árbevétellel és 3,3 milliárd forintos adózott eredménnyel zárták, a cég értékét az idei listán 34,6 milliárd forintra becsültük.

2. 3DHistech Kft.: A cég mikroszkópos képfeldolgozási szoftverek fejlesztésével foglalkozik, a cég mikroszkópjával elsőként vizsgálták a koronavírust Vuhanban. 2023-ban hatmilliárd forinttal nőtt az árbevételük 18,5 milliárdra, aminek több mint 90 százaléka külpiacokról származik. (A díjátadón nem tudtak sajnos megjelenni.)

A kategória győztese: Medicontur Kft. A szembe ültethető műlencsék fejlesztésével és gyártásával foglalkozó cég azon kevés magyar vállalat egyike, amiknek forgalma 90 százalékban külpiacokról származik, több mint kilencven országba exportálnak. A Kontur család cége kifejezetten jó évet zárt 2023-ban, árbevételük 20 százalékkal, adózott eredményük 67 százalékkal nőtt az előző évhez képest. 

Növekedési Díj

A Forbes Növekedési Díjával zártuk a céges elismerések átadását, itt a Magyar 100 lista legnagyobb éves növekedéseit produkáló társaságokat díjaztuk.

3. Ensi Kft. Több mint harmincéves családi cég, aminek irányításába a második generáció is becsatlakozott. Németh László 1997-ben kivásárolta az Ensi Kft.-t alapító két norvég cég tulajdonosát és egy jelentős profiltisztítás után az épületgépészet mellett köteleződött el. Árbevételük 2021 óta minden évben duplázódik, 2023-ban meghaladta a hárommilliárd forintot. 

2. Hold Alapkezelő: Az idei Magyar100 lista egyik leglátványosabb növekedését produkálták. Szabó Balázs harmincegy évesen lett vezérigazgató a Holdban, vezetése alatt a cég több fontos mérföldkövet is elért, például átlépték az ezermilliárd forintos kezelt vagyont.

A kategória győztese: a Kravtex Kft. Az ország legnagyobb buszgyártója, saját fejlesztésű járművei csaknem a felét adják a Volánbusz flottájának. Legutóbbi gyárfejlesztésüknek köszönhetően létrejött a kelet-európai régió egyik legnagyobb buszgyára. A díjat ők is megkapják valamikor később. (A díjátadón nem tudtak sajnos megjelenni.)

The post A legnagyobbak és magyarok – így gálázott a Forbes appeared first on Forbes.hu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed