Év elején sokaknak, köztük a téma kutatóinak is komoly izgalmat okozott, amikor a Deep Sea Vision (DSV) bejelentette: megtalálhatták Amelia Earhart repülőgépét, miután szonárral vizsgálták át a Csendes-óceán egyik régiójának tengerfenekét. A további elemzések azonban azt mutatják, hogy valójában egy sziklát észleltek a mélyben – számol be az IFLScience.
Amelia Earhart 1937-ben első nőként próbálta meg körberepülni a Földet navigátorával, Fred Noonannel egy Lockheed 10-E Electra típusú gép fedélzetén. Július 2-án a páros az új-guineai Lae-ből szállt fel a Howland-sziget irányába, ám ezt követően nyomuk veszett, esetük a repüléstörténet egyik legnagyobb rejtélye. Történetükkel kapcsolatban számos, néhol egészen hajmeresztő elmélet született, a legelfogadottabb hipotézis alapján a tengerbe zuhant a repülő.
Tony Romeo egykori pilóta a közelmúltban dollármilliókat fordított arra, hogy utánajárjon az esetnek. A DSV vezérigazgatója idén januárban arról számolt be, hogy a szonárképeken egy, Earhart gépére hasonlító objektumot találtak 4900 méteres mélységben, 160 kilométerre a Howland-szigettől.
11 hónappal az első észlelés után ugyanakkor kiderült: valójában egy természetes sziklaformációt detektáltak.
Az élesebb képet a DSV az Instagramon ismertette.
Deep Sea Vision (@deep.sea.vision) által megosztott bejegyzés
A csapat nem adja fel a kutatást, és folytatja a roncs keresését, bízva abban, hogy végül mégis pontot tehetnek a történet végére.
The post Kiderült: mégsem Amelia Earhart gépének roncsát találták meg first appeared on National Geographic.