Az ASUS jó néhány szegmensben elmondhatja magáról, hogy hazánkban vagy éppen globálisan piacvezető szerepet tölt be, az elmúlt néhány évben pedig érezhetően fokozódott a vállalati megoldásokba fektetett energia mértéke.
Ennek pedig nem csak az idei IFA-n bemutatott ExpertBook P5 szériát köszönhetjük, hanem a napokban itthon is debütáló ExpertBook P1-et is, mely elsődlegesen a belépő üzleti gépek között, így például a HP 250 vagy a Lenovo V15 körül próbál szerencsét. Az árazást, a hardveres konfigurációt és a riválisokhoz mérve számos extra megoldást kínáló ExpertBook P1 komoly veszélyt jelenthet az elkényelmesedett vetélytársakra nézve, nemrég pedig személyesen is meggyőződhettünk arról, hogy mekkora különbség van a három fentebb taglalt belépő üzleti modell között.
Igazi igásló
A tajvani gyártótól már megszokhattuk, hogy strapabíró és hatékony megoldásokat készít, amit a szigorú MIL-STD-810H katonai szabványnak való megfelelés is tanúsít, azonban az üzleti modelleknél további extra teszteket és elvégeznek a csomagolás előtt. Az ASUS Superior Durability névre keresztelt folyamat a valós, mindennapi használatot szimulálja, így olyan főbb pontokra koncentrál, mint például a zsanér, a csatlakozók vagy a kasztni stabilitása.
Jól látható a portok megerősítése.
Modern belépő
A legolcsóbb ExpertBook P1 már 150 000 Ft alatt elérhető itthon, ami ráadásul egy meglehetősen modern Intel® Core i3-1315U processzort foglal magában. A legdrágább verzió is 250 000 Ft fog megállni, mely már 13.generációs, H-szériás processzort kínál, ami az erősebb gamer gépekből lehet ismerős. A processzor mellé gyors SSD és 8-16GB memória rendelhető, de a felépítésnek köszönhetően mindkettőt lehet utólag bővíteni. A két-két SSD és memória foglalat megléte az időtállóság mellett a karbantartást is elősegíti, ráadásul a hátlap egyszerűen és gyorsan leszedhető.
Jól megtervezett, könnyen karbantartható belső kialakítás.
Ilyen szintű bővíthetőség nem jellemző ebben a szegmensben sem a Lenovo sem a HP gépeinél. A csatlakozások terén szintén egy lépéssel a riválisok előtt jár az ASUS újdonsága, hiszen USB-C porton keresztül tölthető, míg a HP és Lenovo modelljeihez dedikált töltőt kellene magunkkal cipelni. Az USB-A portok közül is a legmodernebb, USB 3.2-vel van dolgunk, miközben olyan modellek is vannak a piacon, melyeken a 24 éve debütáló USB 2.0 csatlakozó is szerephez tud jutni. Azt is fontos megemlíteni, hogy az ExpertBook P1 csatlakozói a ház alatt extra erősítést kaptak, így sok ezer használat után is stabil csatlakozást és folyamatos jelet biztosítanak.
Felsőkategóriás biztonság
Az üzleti életben rendkívül fontos a biztonság, melyet az ASUS a P1 modelleknél is maximális szinten támogat. Sok belépő üzleti megoldás csak névleges biztonsági funkciókkal rendelkezik, miközben a tesztalanyunk fizikai TPM 2.0 chipet, behatolásérzékelőt, Windows Hello támogatással rendelkező webkamerát és ujjlenyomat-olvasót is kínál.
A vállalati életen túl
Az új ASUS ExpertBook P1 elsősorban a hazai Mikro-, kis- és középvállalkozásokat célozza meg, de igazából azok számára is ideális választás lehet, akik a 200 000 Ft alatti szegmensben keresnek egy jól felszerelt, a kategóriájából kiemelkedő megoldást.