800 ezren vették komolyan a Magyar Posta felhívását: ennyi a türelmi idő, ha nincs kint a házszám

A küldemények elvárt minőségben történő kézbesítését gyakran megnehezíti a településeken az utcanév táblák, valamint az ingatlanokon a pontos házszámok hiánya, közölte a Magyar Posta a heol.hu megkeresésére.

Jelezték, az ügyfeleik feladata és felelőssége a cím beazonosíthatóságát biztosító házszám kihelyezése, illetve a könnyen, biztonságosan megközelíthető és beazonosítható levélszekrény felszerelése. Utcanévtáblák esetében ez az önkormányzat felelőssége.

Hozzátették, amennyiben a Magyar Posta hiányosságot tapasztal, akkor annak megszüntetése érdekében harminc napos határidő biztosításával felszólítja a címzettet a jogszabálynak megfelelő levélszekrény, illetve házszám elhelyezésére. Amennyiben a címzett nem tesz eleget a felhívásnak, a Posta a türelmi időt követően nem kísérli meg a kézbesítést.

Ha a címhelyet az utca névtábla és/vagy házszám hiánya miatt (vagy akár a levél címzésének pontatlansága miatt) a kézbesítő nem tudja azonosítani, akkor a küldeményeket nem tudja kézbesíteni. Ezeket „cím nem azonosítható” jelöléssel visszaküldjük a feladónak. Amennyiben a címhelyet egyértelműen beazonosító házszámtábla nem volt kihelyezve, vagy az nem volt megfelelő, intézkedünk, szórólapon hívjuk fel a lakosok figyelmét a tábla jól látható helyre történő mihamarabbi kihelyezésére

– közölték.

A Magyar Posta szerint a közelmúltban figyelemfelhívó kampányt is indítottak, amelynek célja a ház- és ajtószámok, nevek és levélszekrények pótlása volt.

Rengetegen pótolták a hiányos vagy nem jól olvasható címadataikat. A kampány után átlagosan mintegy 10 százalékponttal nőtt azok száma, akik pótoltak valamiféle hiányosságot, közülük is kiemelkedik azok aránya, akik a kampány hatására olvashatóan kiírták a nevüket. Ez azt jelenti, hogy mintegy 6-800 ezer ember vette komolyan a Magyar Posta felhívását.

Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs vezetője a heol.hu kérdésére elmondta, a Magyar Postához az Országos Mentőszolgálat is csatlakozott a kampányban. A postai kézbesítők késése is problémát okozhat, de a mentőszolgálat munkatársai esetében életek múlhatnak egy-egy perc különbségen.

A helyszínre jutás olyan településeken még nehezebb is lehet, ahol többlakásos társasházak is találhatók. Gyakori ugyanis, hogy a lépcsőházak száma, betűjele nincs ott a falon, így értékes percek telhetnek el azzal, míg a mentősök megtalálják a pontos lakótömböt. Ám az is előfordul, hogy a kaputelefon névtábláin nincsenek kint az ott lakók nevei. Lehet, hogy valaki hosszú ideje lakik abban a házban, ahol él és nem is gondolkodott azon, hogy ha egy adott cím alapján kellene odajutnia az ingatlanhoz, akkor vajon utcanévtábla és házszám nélkül megtalálná-e

– hívta fel a figyelmet Győrfi Pál.

A házszám hiánya miatt egyébként bírságot is kiszabhatnak, erről ebben a cikkben írtunk részletesebben.

Kapcsolódó

The post 800 ezren vették komolyan a Magyar Posta felhívását: ennyi a türelmi idő, ha nincs kint a házszám first appeared on Sokszínű vidék.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed