A gyarmati kor ritka emlékeire bukkantak Floridában

Az egykori brit uralom ritka nyomaira bukkantak a Florida északkeleti partján fekvő St. Augustine-ban – számol be a Heritage Daily. A régészek egy 1781-ben emelt, erődített katonai előőrs maradványait tárták fel.

A spanyolok által a 16. században alapított St. Augustine több mint 200 éven át volt La Florida fővárosa. Ma ez az Egyesült Államok legrégebbi, folyamatosan lakott, európaiak által alapított települése.

Az 1763. évi párizsi békeszerződést követően – amelyet a hétéves háború végén, a Nagy-Britannia Franciaország és Spanyolország felett aratott győzelme után írtak alá – Floridát a briteknek engedték át Havanna és Manila visszaszolgáltatásáért cserébe. St. Augustine-t James Grant kormányzóra bízták, és a következő két évtizedben brit fennhatóság alatt maradt.

A kutatók a közelmúltban a város Lincolnville negyedében végeztek ásatást, és egy védekezési céllal kialakított száraz árkot fedeztek fel. A szakértők szerint az árok egy redut típusú brit védelmi rendszerhez tartozott, ez egy 1781-ben kialakított katonai előőrs részét képezte. Korabeli források és térképet jelezték ennek létezését, de a mostani maradványok az első fizikai bizonyítékok.

Andrea White St. Augustine-i régész szerint a redutok érdekessége, hogy ezek az egyetlen védelmi struktúrák, amelyeket maguk a britek emeltek. Nagy-Britannia floridai fennhatósága 1783-ban, az amerikai függetlenségi háborút követően ért véget. Az 1783-as párizsi szerződés elismerte a tizenhárom gyarmat Egyesült Államokként való függetlenségét, és visszaadta Floridát a spanyoloknak.

The post A gyarmati kor ritka emlékeire bukkantak Floridában first appeared on National Geographic.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed