A hideg hőmérséklet és az egészséges öregedés

Az egészséges öregedést sok mindennel elérhetjük. Nagyon lényeges, hogy rendszeresen mozogjunk, hogy egészségesen táplálkozzunk, illetve az is fontos, hogy ne dohányozzunk, és valamilyen módon le tudjuk vezetni a stresszt. Egy nemrégiben megjelent tanulmány szerint azonban az egészséges öregedést még a hideg hőmérséklet is megtámogatja. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogyan.

A tudósok szerint a hideg hőmérséklet egy sejttisztító mechanizmust tud aktiválni, amely lebontja a szervezetben azokat a fehérjéket, amelyek az öregedéssel és az életkorral összefüggő betegségekkel kapcsolatosak. A kutatók úgy vélik, hogy a hőmérséklet csökkenése el tudja távolítani az emberi sejtekben azokat a fehérjelerakódásokat, amelyek neurodegeneratív betegségekhez vezethetnek.

A hideg hőmérséklet hatására egy úgynevezett sejttisztítási folyamat indul el, amely lebontja azokat a fehérjecsomókat, amelyeknek kulcsszerepük van a betegségek kialakulásában. A tudósok azt fedezték fel, hogy az emberi átlaghőmérséklet évtizedenként mintegy 0,03 fokkal csökken. Talán ez is lehet a magyarázata, hogy az emberi élettartam fokozatosan növekszik az elmúlt évtizedekben.

Hogyan öregedhetünk még egészségesen? Mit tegyünk és mire vigyázzunk, hogy elkerüljenek bennünket a betegségek? A kiegyensúlyozott étrend elengedhetetlen a jó egészséghez, az energiához és a betegségek megelőzéséhez. Az ideális étrend mindenképpen kevés telített zsírt tartalmaz, ellenben részét képezik a zöldségek, gyümölcsök, teljes kiőrlésű gabonák, az olajos halak, az olívaolaj és a sovány húsok. A víz rendszeres fogyasztása segít megelőzni a dehidratációt és a kiszáradást, de ihatunk a víz mellett gyógyteákat és cukrozatlan gyümölcsleveket is.

Naponta legalább kétszer mossunk fogat, és használjunk fogselymet, illetve szájvizet. A fogselyem rendszeres használata segít megelőzni a fogínybetegségeket azáltal, hogy segít eltávolítani az ételmaradékot a fogközökből. A lepedék és az ételmaradékok felhalmozódása a fogak között okai lehetnek a fogíny vérzésének és fájdalmának. A fogínybetegség pedig olyan betegségekhez kapcsolódik, mint a cukorbetegség, a stroke, a szívbetegség vagy az ízületi gyulladás.

A napi rendszeres testmozgás segít, hogy sokáig erősek és egészségesek maradjunk. Ez csökkenti az elhízás, a szívbetegségek, a stroke, a cukorbetegség és a rákos betegségek kockázatait. Az aktív életmód ezen kívül javítja az alvást, több energiát biztosít, és fokozza az önbecsülést.

Sok ember küzd D-vitamin-hiánnyal. A D-vitamin hiánya összefüggésbe hozható a kognitív károsodással, a csontproblémákkal és a szív- és érrendszeri betegségekkel. Naponta legalább 15 percet tartózkodjunk napon, hogy fedezni tudjuk a D-vitamin-bevitelünket. Alternatív megoldásként pedig beszélhetünk a kezelőorvosunkkal a D-vitamin-kiegészítésről.

Vigyázzunk a lábunkra. Mindennap kenjük be hidratáló krémmel, hogy megakadályozzuk a kiszáradását. Mindenképpen olyan lábbelit viseljünk, amely megfelelően illeszkedik, és megtámasztja a lábunkat. Mindenképpen forduljunk orvoshoz, ha sokat fájnak a lábaink, ha nagyon hidegnek vagy gyakran melegnek érezzük azokat. Ezek ugyanis mind-mind valamilyen háttérbetegségre utalnak.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed