A póréhagyma fekélyellenes tulajdonságokkal is rendelkezik

Sokan nem kedvelik a póréhagymát a karakteres íze miatt, pedig roppant egészséges és nagyon változatosan elkészíthető ez a zöldség. Hasonló tulajdonságokkal és hatásokkal rendelkezik, mint testvérei, azaz a fokhagyma, a lila hagyma és a vöröshagyma, de a póréhagyma ettől kicsit többet is tud, mutatjuk is mik ezek.

A póréhagyma gazdag forrása az antioxidánsoknak, amelyek eredményesen harcolnak a szabad gyökökkel szemben, és megakadályozzák vagy legalábbis jelentősen csökkentik az oxidatív stressz kialakulását. A póréhagyma fenolos vegyületekben is bővelkedik. Magas a C-vitamin-tartalma, amely egy kitűnő antioxidáns. Ez a vitamin védelmet nyújthat a különböző betegségekkel és fertőzésekkel szemben.

A kutatások szerint a póréhagyma segíthet a szív- és érrendszeri betegségek elleni védelemben is. Egy d-limonén nevű illékony vegyületet is tartalmaz, amely csökkenti a triglicerid- és a koleszterinszintet a májban. Ferulinsavban is bővelkedik, amely növeli a trigliceridek kiválasztását. Rendszeres fogyasztásával csökkenhet a vér koleszterinszintje.

A póréhagyma rendszeres fogyasztása növeli a nitrogén-monoxid termelését a szervezetben, ez pedig kitágítja az ereket, így biztosítva az egészséges véráramlást. Gátolja az erek összehúzódását, és védi a belső falukat is. Egy kempferol nevű vegyületben is bővelkedik ez a zöldség, amely megvédi az ereket a károsodásokkal szemben, illetve elősegíti az erek tágulását és ellazulását.

A gyomorfekély sok kellemetlen tünettel jár együtt, és a gyomorban alakul ki. Tanulmányok szerint a póréhagyma olyan vegyületeket is tartalmaz, amelyek meggátolhatják a gyomorfekély kialakulását. A zöldség gátolja a gyulladásos vegyületek képződését, és csökkenti a szervezetben, így a gyomorban kialakult gyulladást is. Fekélyellenes szerként is működik, és segíti a már kialakult gyomorfekély gyógyulását.

A póréhagyma májvédő hatásokkal is rendelkezik. A máj gyakran számos toxin célpontja, azonban a póréhagyma segíti a máj méregtelenítését, és javítja az általános májfunkciókat. Olyan kénvegyületek is megtalálhatók ebben a gyógynövényben, amelyek megkötik a toxinokat, és eltávolítják azokat a szervezetből. A póréhagyma normalizálja a májenzimek szintjét, segíti a májsejtek regenerálódását, és javítja a máj általános egészségi állapotát.

A póréhagyma kitűnő forrása a folátnak, a kalciumnak és az élelmi rostoknak. Magas rosttartalma javítja az általános emésztést. Elősegíti az egészséges baktériumok növekedését a bélben, és így segít megőrizni a bélrendszer egészségét. Minél magasabb az aránya a jó baktériumoknak a belekben, annál nagyobb az esélye, hogy a vesék és a máj is egészségesek maradnak.

Mivel a póréhagyma hashajtó tulajdonságokkal is rendelkezik, így segíthet elkerülni a székrekedést. Természetes diuretikum, illetve antiszeptikus hatásokkal is rendelkezik, és mivel csökkenti a gyulladást, így nagyon hatékony lehet az ízületi gyulladás természetes kezelésében.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed