„Akartam, hogy az a film Magyarországon készüljön” – meséli A brutalista magyar producere

Petrányi Viktória producer, a Proton Cinema alapítója idén is a legbefolyásosabb magyar nők között szerepel kultúra kategóriában. Mundruczó Kornél rendezővel közös, kétszemélyes vállalkozásukból mostanra az egyik legfoglalkoztatottabb magyarországi filmes szervizcég lett. Viki portréja a Forbes Womenben, ajánló itt.


Előretolt helyőrség – így nevezi magát Petrányi Viktória producer, a Proton Cinema alapítója. Már nem is először szerepel Az 50 legbefolyásosabb magyar nő listánkon, idén a kultúra kategóriában az ötödik helyezett. A rövidített listát ide kattintva böngészheted.

Ahogy a Forbes Women különszámunkban, a Petrányi Viktóriáról szóló portréban G. Tóth Ilda felidézi: Viki és alkotó- illetve cégtársa, Mundruczó Kornél rendező első filmjeiknél még mindent maguk végeztek a szendvicskészítéstől a ruhavasaláson és az eszközszállításon át a forgatási helyszínek kiválasztásáig, és ha kellett, az autóikat is zálogba tették, hogy legyen valamennyi forrásuk a forgatáshoz.

A kétszemélyes vállalkozásból mostanra az egyik legfoglalkoztatottabb magyarországi filmes szervizcég lett.  Gyártottak már Netflix-sorozatot, Disney-produkciót is, bár Viki azt mondja, feladatban mégis A brutalista volt eddig a legnagyobb. Lényegében Viki harcolta ki azt is, hogy A brutalistát Magyarországon forgassák. 

„Nagyon akartam, hogy az a film Magyarországon készüljön”

– meséli, azt is kifejtve: ezért újabb és újabb körben ült le Brady Corbetékkal, hogy átszámolják, mennyi pénzből lehetne elkészíteni a filmet. Végül a Proton elnyerte a megbízást.

Attól jó tárgyaló, hogy kiváló a viszonya a realitással. Fotó: Mohai Balázs / Forbes Women

Aki Vikit ismeri, egyáltalán nem tartja rámenős, kemény üzleti partnernek. Attól jó tárgyaló, hogy kiváló a viszonya a realitással, tudja, mit visz ki a piacra, mire elég egy filmanyag, mennyit ér. „Ezt a mi szakmánkban sokszor nagyon értékelik – mondja. – Fontos, hogy az ember tisztán lássa, mit ér egy-egy magyar alkotás, és ezt realistán kell tudni képviselni, különben hülyét csinálunk magunkból. (…)

Ne úgy képzeld, hogy megyünk és minden sikerül. Sokkal többször van, hogy nem” 

– fogalmaz. A portrécikkben arról is szó esik, Viki munkájában most már kisebb a szerepe a pénzszerzésnek, mit gondol a koprodukciókról, vagy hogy felmerült-e valaha benne, hogy fel kellene adni a saját filmek gyártását.

Részletek és sok egyéb érdekességek a Forbes Women különszámunkban olvasható portréban. A teljes befolyásos lista, minden részlettel a Forbes Women tavaszi számában olvasható, amely mától kapható. Keresd a magazint a standokon, a címlapon Varga Eszter!

  • Hol vehetem meg a különszámot? 
  • Keresd a standokon a Forbes Women különszámot:
  • a legtöbb Mol töltőállomáson, OMW és Shell kutak shopjaiban,
  • Budapesten a metrómegállókban, a Relay és az Inmedio egységeiben,
  • a bevásárlóközpontok újságárusainál,
  • a megyeszékhelyek plázáiban és a pályaudvarokon,
  • vidéken a Tesco hipermarketekben, több lottózóban és a nagyobb dohányboltokban, illetve buszpályaudvarok kioszkjaiban,
  • valamint a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

The post „Akartam, hogy az a film Magyarországon készüljön” – meséli A brutalista magyar producere appeared first on Forbes.hu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed