Varázslatos dolog, amikor egy pár összeköti az életét, és a mézeshetek alatt megkezdi a közös jövő tervezgetését. Csilla és Peter története Angliában kezdődött, megismerkedésüket követően úgy döntöttek, hivatalosan is kifejezik egymás iránti érzéseiket. Tavaly megtartották az esküvőt és a lakodalmat, majd annak rendje-módja szerint összeköltöztek.
Csilla Wood
Peter szívesen főzött
Minden a piros mikróval kezdődött. Eastbourne-ban laktam (Dél- Anglia, East Sussex, tengerpart) mikor összeismerkedtünk a férjemmel. Ekkor ő még Worcesterben élt, Közép-Angliában. Worcesterben áll az egyik olyan katedrális, ahová királyt temettek a szigetországban. Földnélküli János angol királyt, aki a Robin Hood történet jól ismert negatív szereplője volt
– mesélte Csilla Wood a Sokszínű vidéknek.
A két település a legrövidebb autóúton is 146 mérföldre fekszik egymástól. Csilla egy kis lakásban lakott, párja egy nagyobb házban. Peter gyakran meglátogatta kedvesét, és ilyenkor előre megfőzte az ételt.
Általában egy jénai tálban hozta le nekem a lamb hot pot-ot és a cottage pie-t. Nem volt mikróm a kis konyhámban, ezért úgy döntött, vásárol nekem egyet. Két színben volt kapható, pirosban és feketében. A piros színűt választotta. Mikor később összeköltöztünk Worcesterben, vittem magammal a piros mikrót.
Gombhoz a kabátot
Peter a házát még 2000 környékén újította fel, és arra kérte Csillát, hogy együtt vágjanak bele az újabb kicsinosításba. A férj azt szerette volna, ha kedvese keze nyoma is viselné az otthon.
A konyhában eredetileg hússzínű, rózsaszín árnyalatú falak volt, a 2000-es évek elején divatos bútorokkal, sötétebb hangulattal. Csilla ide mindenképp valami élénkebb, világosabb árnyalatot szeretett volna, ezért elkezdtek kísérletezni a színekkel.
Faldarabokat festettünk, leginkább kék árnyalatokkal. Az asztal lábain is sokat kísérleteztünk, melyik lenne a megfelelő színárnyalat. Mikor a jelenlegi “ocean splash” színt felfestettük a falra, az különös érzéseket ébresztett bennem, nagyon emlékeztetett valamire. Egy napnyi fejtörés után rájöttem, hogy az 1950-es évek amerikai konyháját idézte. A piros „retro-s mikro” volt az első darab, ami passzolt ehhez a stílushoz, így kezdtük berendezni a konyhát american diner stílusban
– magyarázta a háziasszony.
A végeredmény nagyon hangulatos lett, a játékos hangulatú étkezőből már tényleg csak egy-két Elvis frizurás srác hiányzik, Coca-colával az asztalon. A házaspár az „amerikai retro” stílusú helyiséget még két ablak kialakításával szeretné világosabbá tenni.
Imádjuk a konyhát, mindketten nagyon szeretünk főzni és tudunk is, így ebben a konyhánkban is jól megfér egymással a jerk csirke, a cottage pie és a gulyás, no meg a káposztás tészta. Előbbieket férjem készíti, az utóbbiakat én. A nagy kedvenc a curry, az Peter igazi specialitása
– fejtegette Csilla.
Nem szeretnek unatkozni
Csilla és Peter rendszeresen hazalátogat Magyarországra, Harkányban egy más hangulatú házban érzik jól magukat. Ahány ingatlan, annyiféle stílus. A harkányi ház Mountain Chalet stílusban épült, ehhez mérten rendezték be a magyar vidéki hagyományokat is belecsempészve.
Csilla szerint sohasem unatkoznak, ha valahol mégis elunják magukat, csak elutaznak a másik ingatlanba.
Ahogyan öregszünk – mindketten 60 feletti fiatalok vagyunk -, úgy lesz egyre nagyobb ez a ház nekünk, így tervezzük majd egy 2 szobás cottage-ra lecserélni. Nagyon fontos számunkra a természet közelsége ezért bizonyosan valahol erdő mellett, hegyek közelében, mezők vagy tenger melletti ingatlanban gondolkozunk
A feleség azt is hangsúlyozta, hogy a worcesteri házukat nem egyedül újították fel, nagyon hálásak a szomszédjuknak, Carlnak, aki a hálószobában és a nappali kandalló körüli tapétázásban rengeteget segített.
Stílusos télikert
Csilla és Peter a fürdőszobához nem nyúlt hozzá, a modern stílusú helyiség korábban is funkciójának megfelelően pompásan működött. A stílusos ház egyik különleges része a kellemes hangulatú télikert, melyet a konyhához hasonlóan saját kezűleg csinosított a házaspár.
A télikert átalakításakor a kerti log cabinban festegettünk, Lime zöld színt kaptak a kerti bútorok. Az utolsó mozzanat volt a dzsungel szőnyeg beszerzése, amit az interneten sikerült megtalálni. A végén a kerti bútorokat is átfestettük, ugyanazt az “ocean splash” színt kapták, mint a konyha. Ezt a kéket nagyon megszerettük. Egyébként, az esküvői terítéket is mi magunk készítettük, szerintem az is megérne egy mesét, ugyanúgy, ahogy az esküvői torta, amely egy barátunk műve volt
– tette hozzá a kreatív hölgy.
A cikkben szereplő fotókat Csillától kaptuk.
The post Amerikai retrót csempészett angliai házukba a magyar feleség first appeared on Sokszínű vidék.