Az életmódunk a bőrünkön is nyomot hagy

Az életmódunk, az, hogy milyen táplálékokat fogyasztunk, milyen életvitelt folytatunk, mennyit mozgunk, iszunk-e alkoholt, dohányzunk-e, sok gyógyszert szedünk-e, mind-mind hatással van ránk, az egészségünkre és természetesen a bőrünkre is. Mutatjuk is, hogy milyen életmódbeli tényezők vannak hatással a bőrünkre, mit tegyünk, és mit ne tegyünk, ha szeretnénk hosszú ideig megőrizni a bőrünk szépségét!

Ha szeretnénk megőrizni arcbőrünk fiatalságát, akkor fogyasszunk C-vitaminban gazdag ételeket, ellenben kerüljük a magas zsírtartalmú és szénhidráttartalmú táplálékokat. Az antioxidánsokban gazdag táplálékok szintén egészséges, üde és ragyogó arcbőrt eredményeznek.

Nagyon fontos a bőrápolás is minden életkorban, de idősebb korban különösen lényeges, hogy odafigyeljünk rá. Az arckrémünk tartalmazzon antioxidánsban gazdag vitaminokat, például E- és C-vitamint, hiszen ezek a vitaminok mintegy élettel töltik fel a bőrt is. Az antioxidánsok fogyasztása is kulcsfontosságú, ennek érdekében fontos, hogy az étrendünk tartalmazzon zöldségeket, gyümölcsöket és halakat is.

A fent említett vitaminok, illetve az ásványi anyagok közül a szelén megvédhetnek bennünket a napkárosodástól, továbbá csökkentik az öregedés jeleit, a májfoltokat és a ráncokat is.

A testmozgás minden szervünket felpezsdíti és megfiatalítja, még a bőrünket is. Az edzés javítja a keringést, és táplálja a bőrt. A jobb véráramlás ugyanis több tápanyaghoz és oxigénhez juttatja a bőrsejteket, ami fokozza a kollagéntermelést is. Ez azért lényeges, mivel a kollagén lebomlása miatt is következik be a bőr ráncosodása.

Ha éjszaka nem alszunk legalább 7-8 órát, akkor nem csoda, ha karikás, táskás szemekkel és szürkés, sápadt arcbőrrel találjuk magunkat szemben a tükörben. Egy egészséges felnőttnek mindennap legalább 7-8 óra alvásra van szüksége, hogy regenerálódjon. Még a bőrnek is szüksége van regenerációra.

A melasma egy olyan hiperpigmentáció, amely barnás vagy szürkés foltokat, elszíneződéseket okoz az arcon. A nőket gyakrabban érinti ez a probléma, mint a férfiakat. Általában hormonális változások, illetve napkárosodás miatt alakul ki.

Mivel a bőrkárosodások mintegy 90%-a a túlzott napozás, a napkárosodás miatt következik be, így jól tesszük, ha mindig odafigyelünk a fényvédelemre. Használjuk 30-as vagy nagyobb faktorszámú naptejet, fényvédőt, hogy kivédjük az UV-károsodás veszélyeit.

Ahogy idősödünk, úgy a bőrünk is sokat változik, ezért is van szüksége törődésre és gyengéd ápolásra. Idősebb korban már nem termel annyi elasztint és kollagént a bőr, ami feszessé varázsolja azt, de megfelelő bőrápolással lassíthatjuk ezt a folyamatot. A bőrtípusunknak megfelelő termékek használatával, a rendszeres bőrhámlasztással sokat tehetünk bőrünk egészségének és fiatalosságának megőrzéséért.

A tea és a kávé koffeint tartalmaz, ami dehidratálja a bőrt is. Egyes tanulmányok viszont arról számoltak be, hogy a koffein segíthet kivédeni a napkárosodást, és esetlegesen még a bőrrák kockázatait is csökkentheti.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed