Állati csontból készület padlót fedeztek fel a hollandiai Alkmaarban – számol be az Arkeonews. A hasonló padlótípus rendkívül ritka.
A régészek egy felújítási projekt során jutottak be a leletet őrző épületbe. A padló eredetileg csempékből állt, a hiányzó részeket pedig utólag szarvasmarháktól származó lábcsontokkal töltötték fel. A minta kialakításához a csontokat aprólékosan egyformára vágták, és különböző módokon helyezték el.
Nancy de Jong, a projekten dolgozó régész szerint különleges élmény volt megvizsgálni a leletet. Bár a hasonló padlók ritkák, ismert néhány példa Észak-Hollandiából. A mostani padló pontos kora nem ismert, de valószínűleg a 15. századból származik, az azt őrző, a 17. század elején épült ház valószínűleg egy korábbi épület helyét foglalta el.
Nem tudni, hogy a padló helyreállításához miért használtak állati csontokat. Az egyik lehetséges magyarázat, hogy a döntésnek az építményben folyó tevékenységez volt köze, de az is lehet, hogy az olcsóság miatt esett a döntés erre az alapanyagra.
A kutatók a közeljövőben folytatják a padló elemzését, hogy további részleteket derítsenek ki róla.
The post Csontból készült, több száz éves padlót találtak first appeared on National Geographic.